Prosty układ. Tom 1

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328068001
Liczba stron: 352
Dodał/a opinię: Anna Kowal-Gąska

Ocena: 3.36 (22 głosów)

Książka do przeczytania w jeden weekend albo i nawet jeden dzień, czyta się ją szybko, a czy przyjemnie? Dla mnie denerwującym był brak szacunku głównego bohatera do kobiet, totalny i odrażający. Można lubić ostry seks, można lubić mocny seks z użyciem siły, ale szacunek do osoby z którą idzie się do łóżka to fundament, którego brak głównemu bohaterowi. Dymitr przedstawiony jako zabójczo przystojny ideał mężczyzny, bajecznie bogaty, mądry, specjalista w swojej branży, wydawać by się mogło, że doskonały materiał na męża czy przynajmniej partnera życiowego. Nic bardziej mylnego o czym przekonujemy się zagłębiając się w kolejne strony książki. Łucja, młodziutka kobieta, kończąca studia, po nie udanym związku, zarzekająca się, że nie chce z nikim być, a na pewno nie z facetem takim jak Dymitr. W głębi duszy z wielkim sercem pragnącym kochać i dawać od siebie wiele dobrego tej drugiej osobie. Spotkali się całkiem przypadkiem, w rodzinnym mieście Łucji gdzie ta przyjechała odpocząć u rodziców i spotkała się z przyjaciółką. Niestety Dymitr nie przypadł Łucji do gustu już przy poznaniu, ze względu na swój sposób bycia, nie sposób jej się dziwić. Chłopak okazuje się być szefem jej przyjaciółki a spotkanie z nią niemal podwójną randką. Od samego początku między Łucją a Dymitrem nawiązuje się fizyczny pociąg, odwzajemniony i mocny. Czy to wystarczy? Im bardziej Łucja próbuje zapomnieć o Dymitrze, tym bardziej on ją zniewala. Kiedy broni ją przed gwałtem, zdobywa w jej oczach a ona powoli przekonuje się by dać im szansę.Czas mija, pogłębia się fizyczny aspekt ich znajomości. Składając Łucji jednoznaczną propozycję, chłopak rani ją, bo jak chyba większość kobiet, nasza bohaterka pragnie spełnionej miłości a nie tylko wspaniałego seksu. Czara goryczy przelewa się w chwili, kiedy ich seks jest przyjemnością jednostronną, bo Łucja cierpi tak fizycznie jak i psychicznie. Miota się między tym czego naprawdę pragnie a swoją cielesnością którą zawładnął Dymitr. Książkę przeczytałam w zasadzie w kilka chwil, czyta się ją szybko, choć bywa przewidywalna, aż za bardzo. Chyba niczym mnie nie zaskoczyła, i sięgając po nią chyba oczekiwałam czegoś nowego, zaskakującego a tego nie znalazłam w tej książce. Jeśli mamy ochotę spędzić czas na lekturze nie wymagającej, lekkiej, ale i wciągającej choć przewidywalnej, to ta książka będzie doskonała. Jeśli powstanie część kolejna, a wszystko na to wskazuje, to zapewne chcąc się zrelaksować, sięgnę po kontynuację losów głównych bohaterów. Książkę odebrałem za punty w portalu www.czytampierwszy.

Tagi: Proza literacka

Kup książkę Prosty układ. Tom 1

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Prosty układ. Tom 1
Cytaty z książki

"W nocy śnił mi się Dymitr, ten z którym kochałam się pierwszy raz. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, w jak chory układ będę musiała się wpakować, aby być blisko niego."


Więcej

"Tylko czy będę potrafiła być dla niego zimna? Bo taka właśnie powinnam być. Zimna i wyrachowana. Nigdy taka  nie byłam, jak miałam się tego nauczyć?"


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje