Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Inne
ISBN: 9788381293082
Liczba stron: 380
Tytuł oryginału: I'll be there for you
Dodał/a opinię: Dominika Róg-Górecka

Ocena: 4 (18 głosów)

„Przyjaciele” to serial kultowy. Zna go dosłownie każdy! Nie ważne, czy jest jego fanem, czy po prostu kojarzy serial, z pewnością bez problemu rozpozna czołówkę! Po 25 latach najbardziej znana szósta przyjaciół doczekała się też książki na swój temat.

 

Wszystko mogło pójść zupełnie inaczej. Pierwszy odcinek nie zapowiadał międzynarodowego sukcesu, na tle konkurencji był po prostu... przeciętny. To, że stał się kultowy, to efekt wielu czynników, zbiegów okoliczności i mnóstwa szczęście. Czego dokładnie? Tego właśnie dowiecie się w tej książce, tego... oraz całego mnóstwa innych ciekawostek.

 

,,To był serial o przyjaźni – z którym, tak samo jak ze starymi przyjaciółmi, nigdy do końca się nie rozstałam".

 

Na samym początku warto zaznaczyć, że jest to tytuł w całości poświęcony serialowi. Nie jest to żadna fabularna adaptacja, a zgrabnie napisana praca na temat „Przyjaciół”. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom serialu. W książce znajdą całe mnóstwo ciekawostek na naprawdę różne tematy: od reżyserów, po aktorów. Nie zabraknie nowinek o kręceniu poszczególnych scen, a nawet omówienie kilku odcinków. Z jednej strony jest to więc propozycja typowo fanowska, ale nie dla osób, które wcześniej same szukały wszystkich newsów. Informacje, które przywołuje autorka, są dostępne w Internecie. Jeśli więc jesteście zafiksowanymi psychofanami, możecie nie znaleźć niczego nowego.

 

Plusem pozycji jest też lekkość narracji. Książkę naprawdę dobrze się czyta. Autorka wie, jak wzbudzać zainteresowanie i przykuć uwagę. Chociaż często przeskakuje z tematu na temat, to jednak przez większość czasu naprawdę przyjemnie wprowadza nas w świat za szklanym ekranem.

 

"Do żadnej rzeczy nie da się wrócić, zawsze można tylko iść naprzód. Niektóre sprawy należą do przeszłości. "Przyjaciele" to opowieść z czasów, które minęły. Ten serial trwa dzięki uniwersalnym prawdom o więzi, miłość i dorastaniu".

 

Jak to jednak bywa w tytułach skupiających się wokół jednego tematu, niektóre wątki są omawiany zbyt szeroko. Dowiadujemy się np. całego mnóstwa szczegółów na temat seriali, które mogłyby stanowić konkurencję dla „Przyjaciół”. Krótka lista byłaby wystarczająca.

 

Tagi: Film i kino

Kup książkę Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje