Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Inne
ISBN: 9788381293082
Liczba stron: 380
Tytuł oryginału: I'll be there for you
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Ocena: 4 (17 głosów)

Nie byłam wybitną fanką serialu i szczerze muszę przyznać, że nie obejrzałam nawet wszystkich sezonów i odcinków. Niemniej jednak zaczęłam czytać tą książkę jeszcze w poprzednim roku, dlatego postanowiłam, że ją dokończę. 
Książkę czyta się szybko, aczkolwiek wiele elementów jest bardzo rozwleczonych i niespójnych. Można je zdecydowanie było napisać krócej i ciekawiej, również tak aby wszystko trzymało się kupy. Niektóre fakty dotyczące doboru aktorów do poszczególnych ról same siebie wzajemnie eliminują. 
Opisani scenarzyści, reżyserzy, aktorzy i każda postać z osobna myślę, że może być gratką dla prawdziwych fanów serialu. Również interesujące są elementy jak aktorzy wpływali na przydzielone im role, oraz pomysły które pojawiały się z czasem, podczas gdy kręcenie kolejnych odcinków było już w toku. Książka znacznie skupia się również na poszczególnych wątkach serialu, jak chociażby pojawienie się w nim pary homoseksualnej, co w tamtych czasach, gdy emitowany był serial niekoniecznie musiało być korzystnie przez widzów odebrane, ale w efekcie końcowym okazało się strzałem w dziesiątkę, który tak naprawdę sprawił, że najlepiej oglądanym odcinkiem był właśnie ten, w którym został wyemitowany ślub dwóch bohaterek. 
W książce można również znaleźć pamiątkowe zdjęcia ze scenami z filmu, niektóre fragmenty tekstów  wypowiedziane przez bohaterów, tajne kulisy, które dotąd nie były nikomu znane. Cudowna, rodzinna atmosfera na planie pozwoliła na osiągnięcie przez serial "Przyjaciele" tak wielkiego sukcesu, bo to właśnie dzięki tej atmosferze serial był zdecydowanie bardziej realistyczny, co skutkowało zwiększeniem oglądalności.  
Niestety dla mnie opisywane wątki są zdecydowanie zbyt długo i mimo stosowania prostego języka są dość męczące. Prawdziwi i najwięksi fani serialu myślę, że mogą zostać również fanami książki "Przyjaciele. Ten i najlepszym serialu na świecie". Ja o tyle o ile serial uznaję za naprawdę dobry, do książki się nie przekonałam. 

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Tagi: Film i kino

Kup książkę Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie