Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788324061013
Liczba stron: 352
Ilustracje: brak
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Psychiatra mało komu kojarzy się dobrze, ludzie nawet w potrzebie nie chcą iść do tego lekarza, bo boją się tego, co pomyślą inni, psychiatra nie kojarzy się ludziom z pomocą a z osobami chorymi umysłowo, ale czy z tylko takimi ludźmi pracują psychiatrzy?
Książka to tak naprawdę wywiad z różnymi psychologami, oni opowiadają o swojej pracy, o tym, z czym muszą się mierzyć i jak to na nich wpływa. Poruszane są tutaj bardzo trudne tematy jak depresja, schizofrenia czy uzależnienia, wraz z każdym tematem jesteśmy coraz bardziej wciągnięci w otchłań strachu i lęku, jaki odczuwają sami pacjenci.
Przyznam, że trochę inaczej wyobrażałem sobie tę książkę, miałam ochotę poczytać o pacjentach, o tym, jacy są i o ich historii, tutaj w większości mamy przemyślenia specjalistów na dane tematy, wymienione schorzenia i to jak sobie z nimi radzić. Książka zdecydowanie nie jest dla każdego, niektóre tematy były dla mnie za ciężkie i za trudne, to jak psychiatrzy opowiadali o danych schorzeniach, wywoływały we mnie smutek i poczucie pustki, ponieważ zdałam sobie sprawę z tego, że niektórzy muszą z tym mierzyć się na co dzień.
Całość napisana jest bardzo oficjalnie, nie jest ona na zasadzie luźniej rozmowy a bardzo szczegółowego wywiadu i bardzo konkretnych, fachowych odpowiedzi więc czasami czułam się tak, jakbym czytała podręcznik, zdecydowanie wolałabym, żeby ktoś te tematy wytłumaczył mi w bardziej zrozumiały i przystępny sposób.
Psychiatrzy zdecydowanie zasługują na szacunek, ciężko jest usłyszeć w pracy coś druzgocącego, a potem wrócić do domu i normalnie bawić się z dziećmi i jeść obiad z rodziną, jestem pewna, że każda z tych spraw zostaje im w głowie i zmienia ich bezpowrotnie.
Żeby zostać psychiatrą trzeba to czuć w sobie, nie każdy się do tego nadaje, trzeba na pewno być bardzo silnym emocjonalnie i opanowanym, trzeba też być bardzo wykształconym, bo jedna zła decyzja psychiatry może kosztować czyjeś życie.

Tagi:

Kup książkę Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów