Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788324061013
Liczba stron: 352
Ilustracje: brak
Dodał/a opinię: Merlinka

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Często i gęsto zastanawiam się, co człowiekowi w głowie siedzi, a już takiemu, który ma problemy ze zdrowiem psychicznym, to już w ogóle. Psychiatria na przełomie lat mogłaby jedynie przerażać – metody, jakimi byli leczeni pacjenci, czy samo zachowanie chorujących. Nic, tylko porównać do wspaniałej siostry Ratched :D i jej niosących pomoc metodom (np. zabieg lobotomii).

Książka ma bardzo fajną formę wywiadu, który prowadzi Ewa Pągowska i przez piętnaście rozdziałów prowadzi nas od tematu, do tematu. Pojawiają się choroby u dzieci, psychogeriatria, uzależnienia czy szpital psychiatryczny. Co dla mnie ważne nie jest to obrzucanie czytelnika coraz to bardziej skomplikowanym słownictwem, a zwyczajna rozmowa dziennikarki z lekarzami.

Nie ma tutaj jakiś wybitnych przypadków, czy łakomych kąsków i brudów wyciągniętych z gabinetów. Rozmowa o codzienności pracy psychiatry i o tym, w jakiej kondycji znajdują się Polacy. Jednak dając tytuł książce, w którym pada słowo „sekrety” liczyłam na więcej szczegółów i nie pogardziłabym studium jakiegoś ciężkiego przypadku na dany rozdział, z którym poradziłby sobie nawet szpital w Leśnej Górze. Ot, takie moje małe życzonko.

Czytało się bardzo szybko i całkiem przyjemnie (biorąc uwagę tematykę). Pozycja dla każdego, aby uświadomić i przestrzec, przed ładowaniem każdego chorego do jednego worka i co ważne, nie skreślać go.

Tagi:

Kup książkę Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów