Queen. Historia nieznana. Wydanie 2

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-11-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381296885
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: Queen Unseen
Dodał/a opinię: niepoczytalna

Ocena: 4 (1 głosów)

Życie w trasie

 

 

Biografii zespołu Queen i samego Freddiego Mercury’ego pojawiło się już dość sporo na rynku wydawniczym (co nie oznacza, że nie mogłoby więcej), jednak autorem tych publikacji zwykle był ktoś “spoza” – zespołu i całej twórczej atmosfery. W przypadku "Queen. Nieznana historia" otrzymujemy relacje z pierwszej ręki, ale czy to na pewno biografia Queen?

No, nie do końca. Bo i owszem, cała opowieść krąży wokół zespołu, nagrań, tras koncertowych i słynnych rockowych imprez. Ale jedno trzeba zaznaczyć – zespół Queen w tej historii jest tłem. Tłem fascynującym, barwnym i niezwykle twórczym, ale jednak tłem. Peter Hince, techniczny zespołu, opowiada o tym jak do niego trafił, jak wyglądała organizacja koncertów od podstaw, jakie naprawdę były pokoncertowe imprezy. Dostajemy mnóstwo informacji od zaplecza. Ilość prywatnych wspomnień i przygód autora równoważy ilość anegdot dotyczących muzyków Queen.

Cała narracja jest bardzo lekka i zabawna (o ile nie przeszkadzają Wam żarty szowinistyczne i niepoprawne politycznie). Opowieść Hince’a czyta naprawdę szybko (nawet fragmenty dotyczące miłosnych podbojów autora) i w zdecydowanej większości – z zainteresowaniem. Czy dowiedziałam się nowych faktów z życia zespołu? Tak. Jednak należy mieć na uwadze, że lektura dla mnie stanowi dopełnienie wcześniej przeczytanych biografii i nie poleciłabym jej jako pierwszej lektury opowiadającej o Queen.

Dla fanów zespołu, dla tych którzy chcą poznać pracę Queen, organizację koncertów, proces nagrywania płyt – biografia Petera Hince’a jest dla Was. I nawet jeśli jej tytuł jest może nieco przesadzony (może bardziej pasowałoby "W trasie z Queen" albo "Queen za kulisami") to mimo wszystko ta pozycja rzuca nowe światło na historię zespołu. A poza tym jest naprawdę śmiesznie, choć czasem niesmacznie. Ale tylko odrobinę.

Tagi: wspomnienia

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Queen. Historia nieznana. Wydanie 2

Kup książkę Queen. Historia nieznana. Wydanie 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Queen. Nieznana historia
Peter Hince0
Okładka ksiązki - Queen. Nieznana historia

Queen. Nieznana historia to rock’n’rollowa opowieść z czasów świetności muzycznego szaleństwa, snuta ze sceny, zza kulis i ze studyjnego zacisza...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy