Raje utracone

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-23
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324082995
Liczba stron: 496
Tytuł oryginału: Paradis perdus
Tłumaczenie: Łukasz Müller
Dodał/a opinię: KarkaReads
Tom 1 cyklu Podróż przez czas

Ocena: 5.5 (2 głosów)

"Żyłem niegdyś zjednoczony z Naturą, teraz mnie od niej oddzielali. Pokorą zniknęła, harmonia również. Moje raje zostały utracone" 


Noam jest nieśmiertelny. To zarówno jego dar i przekleństwo. Mężczyzna pamięta nawet czasy kiedy rodził się świat. Mężczyzna przeżył wszystko delikatny dotyk, pogoń za zwierzętami, tajemnicze Jezioro, miłość, zdradę. Jego życie zmienia się kiedy poznaje Nurę, mężczyzna czuje, że ta wyjątkowa kobieta jest miłością jego życia. Niestety nie wszystko jest takie proste i na drodzę staje im wiele przeciwności losu. Ojciec Noama, którego podziwiał okazuje się podłym człowiekiem z mroczną przeszłością. Do wioski docierają także niepokojące wieści: wielkie Jezioro zaczyna wzbierać, zwiastując wielką katastrofę.

 

Uwielbiam książki Erica-Emmanuela Schmitta. Jego twórczość nie raz skradła moje serce. Kiedy zobaczyłam okładkę "Rajów utraconych" od razu się w niej zakochałam. Zaintrygował mnie opis i główny bohater, który jest nieśmiertelny. Fabuła wciągnęła mnie już na samym początku. Autor pisze tak delikatnie, że nawet opisy przyrody w jego wykonaniu są przepiękne. Dawkowałam sobie tę historię. Była piękna i chciałam ją jak najdłużej czytać. Eric-Emmanuel Schmitt przedstawia nam nie tylko historię Noama ale także początków świata. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, ciągle mam wrażenie, że jeszcze nie skończyłam "Rajów utraconych" i za chwilę wrócę do Noama. W tej historii znajdziecie wszystko od miłości, nienawiści po rywalizacje, ból smutek i nadzieję. 

"Raje utracone" to jedna z lepszych książek w moim życiu. Jestem pewna, że jeszcze do niej wrócę. Musicie to przeczytać !

Tagi: Proza literacka bóg

Zobacz opinie o książce Raje utracone

Kup książkę Raje utracone

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Małżeństwo we troje
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Małżeństwo we troje

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć...

Madame Pylinska i sekret Chopina
Éric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Madame Pylinska i sekret Chopina

Czy odważysz się wybrać nieoczywistą ścieżkę, by na jej końcu odnaleźć siebie? Eric pokochał muzykę, gdy pierwszy raz usłyszał Chopina. Od tego momentu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy