Rewolucja miłosierdzia

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2019-03-27
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-698-6
Liczba stron: 368
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Dodał/a opinię: Karolina Osewska

Ocena: 6 (1 głosów)

#recenzja #rewolucjamiłosierdzia #Sztukater

Inka92, Rewolucja miłosierdzia. Gdy Bóg przekracza granice, s.Emmanuel Maillard, ocena 6

Siostra Emmanuel Maillard urodziła się w 1947 roku. Mieszka w Medjugorie, miejscu słynnym z objawień Maryjnych, prowadzi tam dzieło Dzieci Medjugorie. Odwiedza różne zakątki świata ewangelizując ludzi i głosząc orędzia Matki Bożej Królowej Pokoju. Podczas tych podróży spotkała na swej drodze wielu ludzi, którzy podzielili się z nią historią swojego życia i nawrócenia, historią spotkania z Miłosierdziem Bożym. Historie te zebrała i opisała w książce " Rewolucja Miłosierdzia. Gdy Bóg przekracza granice" i dlatego my czytelnicy, mamy możliwość poznać te niezwykłe historie sięgając po tę cudowną książkę.

Wzrok przyciąga wizerunek Jezusa Miłosiernego znajdujący się na okładce książki. Obraz znany nam dobrze, powoduje, że książka zdaje się jaśnieć ciepłym światłem, dobrocią, miłością. Spoglądając na Jego Boskie Oblicze człowiek od razu się uśmiecha i czuje spokój i bijące ciepło od Jego Miłosiernego Serca i Boskiego spojrzenia. A to początek palety uczuć, którą niesie ze sobą "Rewolucja miłosierdzia". Miłosierdzie Boga jest obecne na każdej stronie tej pozycji, tak jak to ciepło i spokój.

Książka składa się z 46 świadectw, które siostra Emmanuel przedstawia nam w sposób przejrzysty i zrozumiały. Przytacza ona w tych historiach wiele dzieł, m.in. Dzienniczek Świętej siostry Faustyny Kowalskiej czy słowa papieży, w tym naszego św. Jana Pawła II, a także słowa objawień i przesłań dla ludzi od naszej Matki Bożej, Maryi.

Historie te budzą w czytelniku wiele emocji. Czytając je miałam łzy w oczach ze wzruszenia, uśmiechałam się z radości gdy bohaterowie tych opowieści przemieniali swoje życia dzięki mocy Bożego Miłosierdzia. Skłaniają także do przemyśleń nad swoim życiem i nad całym naszym światem. Budzą także niepokój i strach, jak wiele zła jest na świecie, jak wiele zabito dzieci w wyniku przeprowadzonych aborcji, przeraził mnie fakt, że każda aborcja uwalnia z otchłani piekielnych demony, które atakują księży.
Budzą podziw dla mocy Bożej miłości i siły wybaczania i odkupienia win skruszonych grzeszników.
Poznamy tu m.in. historie z życia Glorii Polo, Bruna Cornaccioliego, Marino Restrepo, Jamesa Manjackala, Małej Arabki, nawróconego nazisty, ginekologa aborcjonisty czy dilera narkotyków. Historie te niosą ze sobą nadzieje, że nigdy nie jest za późno na powrót do Boga, że Jezus czeka na każdego z nas, że radość w niebie z jednego nawróconego grzesznika jest większa niż z 90 sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia, że człowiek odnajduje spokój i prawdziwą radość tylko w sercu Boga, że Jezus czeka na nas, daje nam codziennie wiele nowych szans, że wybacza nam grzechy, że ofiarowuje nam swoją łaskę i przebaczenie, to my musimy przyjąć Jego wyciągniętą dłoń i pozwolić mu działać w naszym życiu i przemieniać je na lepsze, musimy mu zaufać i oddać mu nasze życia, troski, zmartwienia, nadzieje i siebie.
Książka ta także prezentuje wiele ważnych dla świata i ludzi przesłań z objawień Maryjnych z Medjugorie i z innych miejsc na świecie, jak np. Fatima czy Lourdes. Matka Boża wzywa nas do modlitwy, do powierzania się Jej opiece i opiece Jej Syna, do szerzenia Miłosierdzia Bożego, do głoszenia Słowa Bożego na całym świecie, do przemieniania naszego życia i serc, do ratunku dla świata, który jest możliwy tylko dzięki modlitwie i ucieczce w ramiona Matki Bożej i Jezusa Chrystusa.

"Rewolucja miłosierdzia" jest piękną, ważną książką dla każdego z nas, odsłania przed nami tajemnice Bożego Miłosierdzia, siłę Bożej miłości do każdego człowieka, przypomina nam, że niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy, zawsze możemy liczyć na łaskę Pana, jego pomoc i na jego przebaczenie, że Jego Miłosierne Serce czeka na naszą skruchę, na nasze "tak", a on przytuli nas do Swojego serca i przebaczy nam wszystko, że Matka Boża chętnie wstawia się za Nami u swego Syna, że jedyne co musimy, to żarliwie się modlić i powierzać siebie, swoje rodziny i świat opiece Jej Matczynego Serca i Miłosierdziu Bożemu.
Polecam z całego serca lekturę " Rewolucji miłosierdzia". Moja ocena to 6 !

Tagi: duchowość

Kup książkę Rewolucja miłosierdzia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Rewolucja miłosierdzia
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje