reklama

Rozważna i romantyczna

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379438440
Liczba stron: 352
Tytuł oryginału: Sense and sensiblity
Tłumaczenie: Anna Przedpełska-Trzeciakowska
Dodał/a opinię: LadyPasja

Ocena: 4.96 (53 głosów)
Inne wydania:

Wracacie do książek przeczytanych przed laty?

Ja czasami wracam i lubię to zestawienie aktualnego odbioru książki z tym wcześniejszym. Zdarza się, że emocje są podobne… tak jak w przypadku książki „Rozważna i romantyczna”.

Dziś prawdziwa perła z serii „Klasyka z jedwabnymi okładkami” od Wydawnictwa Świat Książki.

„Rozważna i romantyczna” Jane Austen to pełna uroku opowieść, zawierająca wspaniałą charakterystykę klasy wyższej XVIII wieku. Ukazanie ram społecznych, roli kobiety w życiu publicznym i rodzinnym, podejścia do kwestii małżeństwa niewątpliwie daje do myślenia (może nawet trochę złości). Wyrażanie własnego zdania świadczyło o sile charakteru i odwadze… bo w tym okresie o własne spełnienie i szczęście ciężko było zawalczyć zwłaszcza kobietom. Dlatego przedstawienie Marianny jako wyedukowanej, silnej i pięknej kobiety bardzo mi się podobało.

Typowy dla autorki styl rozbudza wyobraźnię, zmusza do refleksji i często wywołuje uśmiech. Miłosne perypetie, społeczne zależności i ciekawe kobiece bohaterki to trzy główne powody, dla których warto sięgnąć po tę lekturę.  Gorąco polecam Wam sięgnięcie po klasykę, a najlepiej tak pięknie wydaną.

Zobacz opinie o książce Rozważna i romantyczna

Kup książkę Rozważna i romantyczna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Duma i uprzedzenie
Jane Austen0
Okładka ksiązki - Duma i uprzedzenie

Powieść uważana za arcydzieło w dorobku tej angielskiej pisarki, głównie dzięki zabawnym, zgoła dickensowskim opisom postaci głupich i niesympatycznych...

Opactwo Northanger
Jane Austen0
Okładka ksiązki - Opactwo Northanger

Młoda, trochę naiwna, ale urocza panna Katarzyna Morland, uwielbia tajemnice i gotyckie klimaty grozy. Z tym większą radością przyjmuje zaproszenie do...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy