Rywal diabła

Wydawnictwo: Zaczytani
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383134239
Liczba stron: 472
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Wioleta Sadowska
Tom 6 cyklu Kuba Sobański

opis
Ocena: 5.33 (6 głosów)

"Jestem jednostką wybitną i oprócz przywilejów muszę akceptować tragizm z tym związany".

 

 

To była mistrzowska rozgrywka. Rozgrywka pomiędzy diabłem i jego rywalem, pomiędzy autorem, a czytelnikiem. Rozgrywka, w której liczy się najpierw inteligencja, a potem uczucia. Rzeźnik Niewiniątek po raz kolejny serwuje nam pełen rollercoaster emocjonalny, fundując w finale osłupienie, które tak uwielbiamy w historii popapranej osobowości Kuby Sobańskiego.

 

Adrian Bednarek, nazywany mistrzem psychothrillerów to urodzony w 1984 r., absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu. Zadebiutował w 2014 r. książką pt. "Pamiętnik diabła". Obecnie mieszka w Częstochowie wraz z żoną i synem.

 

Ktoś poznał tajemnice Soni i odtąd już nic nie jest takie samo. Dziewczyna dostaje kolejne listy, których treść zaprowadza ją na granicę wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Szykując się na decydujące starcie, jest przekonana, że pokona wroga, który zrujnował jej świat. W tym samym czasie Kuba Sobański układa sobie życie z Doną, odstawiając Bestyjeczkę na boczny tor. Jego szczęście w raju nie trwa jednak zbyt długo.

 

Szósty tom serii o psychopatycznym seryjnym mordercy to kolejna niepowtarzalna podróż po meandrach spaczonego umysłu, która podobnie jak przy poprzednich częściach, angażuje każdą komórkę ciała czytelnika. Adrian Bednarek kontynuuje bowiem swoją morderczą przygodę i pomimo faktu, że wiele przecież się zmieniło, jak chociażby wiek Kuby Sobańskiego to pozostaje pewna stała, a mianowicie autor znowu za pomocą pierwszoosobowej narracji protagonisty serwuje nam bezpieczne zło pod postacią wejścia w głowę Rzeźnika Niewiniątek. Lubimy to, kochamy to i jakkolwiek dziwnie by to zabrzmiało, sprawia nam to wielką przyjemność.

 

A w głowie Kuby dzieje się wiele, bo autor nie oszczędza swojego bohatera. Początkowo akcja "Rywala diabła" rozwija się powoli, by w odpowiednim momencie zaskoczyć nas zupełnie nieprzewidywalnym zwrotem fabularnym, po którym już nic nie jest takie samo. I właśnie wtedy zaczyna się dziać. Fenomenalnym okazuje się wplątanie w tę historię tytułowego rywala, nazwanego przez Kubę Listonoszem, którego tożsamość staje się tajemnicą, jaką czytelnik pragnie rozwikłać już od pierwszej strony. Zakończenie, jak to u mistrza psychothrillerów bywa, okazuje się mocne, dopracowane i pełne niespodzianek, które uwielbiam.

 

Kuba Sobański twierdzi, że Sonia to jego sprzeczność, jego guilty pleasure i taką wstydliwą przyjemnością staje się dla nas cała seria o Rzeźniku Niewiniątek. "Rywal diabła" zaskakuje nie tylko nietuzinkowym pomysłem na dalsze losy bohatera, ale przede wszystkim jego widoczną przemianą psychologiczną i pojedynkiem nie tylko z własnymi demonami, ale także z człowiekiem stanowiącym dla niego zagrożenie. To interesująca perspektywa, fundująca moc wrażeń.

 

"Rywal diabła" to już moje szóste spotkanie z Kubą Sobańskim i jego popapraną osobowością, a postać ta nadal potrafi mnie zaskoczyć i przy jednoczesnej pogardzie, wywołać sporą dozę sympatii. Kolejna odsłona jego dalszych losów to kilka zaskoczeń fabularnych, kilka makabrycznych scen z obrazowymi opisami, seks, śnieg i zakończenie, które otwiera autorowi furtkę do napisania kolejnego tomu w przyszłości. I co najważniejsze, Adrian Bednarek nadal nie przekracza granicy, za którą czytelnik znajdzie jedynie epatowanie złem.

 

https://www.subiektywnieoksiazkach.pl

Zobacz opinie o książce Rywal diabła

Kup książkę Rywal diabła

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Inspiracja
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Inspiracja

Kiedy miłość jest inspiracją dla zbrodni. Pisanie opowiadań kryminalnych jest dla 23-letniego Oskara formą terapii, pomagającą zapomnieć mu o dramacie...

Zły człowiek
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Zły człowiek

o miał być najpiękniejszy dzień w jego przestępczym życiu. Gdy po ślubie całe życie Sebastiana wali się jak domek z kart, mężczyzna postanawia dowiedzieć...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy