Opinia o książce - Sekret Julii

Opinia napisana przez: Aleksandra Piasna

Wydawałoby się, że kiedy Julia zamieszka z ludźmi takimi jak ona nie będzie już tak bardzo samotna. Rzeczywistość okazuje się być jednak całkiem inna. Ludzie gadają. Przeszłość niczym rzep uczepiony do ogona ciągnie się bez końca. Nikt nie próbuje jej poznać. Każdy się boi. Julia wycofuje się coraz bardziej w głąb siebie. 

Jakby to nie było wystarczającym zmartwieniem okazuje się, że los uwielbia być przekorny. Nawet miłość nie jest wstanie przezwyciężyć wszystkich barier. 

Kłopoty z jakimi przyjdzie zmierzyć się naszej bohaterce będą niosły ze sobą wiele sprzecznych emocji. Czy Julia poradzi sobie z nimi? Czy nienawiść jest wstanie zmienić się w miłość?

 

Przyznam wam, że pierwszą część trylogii przeczytałam dość szybko nawet, ale nie zachwyciła mnie ona tak jak zrobiły to niektóre książki. W ogólnym rozrachunku podobała mi się i byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów, ale nic więcej. Fajna, miła, na raz. Po Sekret Julii sięgnęłam, dlatego że wypożyczyłam ją z biblioteki, a termin oddania się zbliżał. Byłam przekonana, że druga część będzie podobna do pierwszej. Ciekawa, ale bez szału. Pomyliłam się. Przeczytałam ją ... nie, pochłonęłam ją wręcz w ciągu jednego dnia.

Tym razem autorka poświęciła większą uwagę innym osobą. Nie tylko cały czas Julia i jej wewnętrzne ,,ja", ale również zaczęła dostrzegać to co jest w innych. Spodobało mi się to bardzo. Ożywiło niezwykle akcję, która stała się nieprzewidywalna oraz naprawdę wciągająca. 

Cieszę się również, że Tahereh zrezygnowała z tego powtarzania słów by wzmocnić ich znaczenie o czym wspominałam w przypadku recenzji Dotyku Julii. Kiedy ten irytujący element zniknął łatwiej można było się skupić na tekście.

Zachwyciło mnie również przedstawienie Adama oraz Warnera z innych stron. Silny, opiekuńczy Adam stał się nagle rozklejonym chłopcem niepotrafiącym pozbierać się bez swojej ukochanej. Za to okrutny Warner okazał mieć stronę lepszą, wrażliwszą. 

,,- Chcę być tym przyjacielem, w którym się beznadziejnie zakochasz. Tym, którego weźmiesz w ramiona i do swojego łóżka, i do osobistego świata w swojej głowie. Takim przyjacielem chcę być - mówi. - Takim, który zapamięta rzeczy, które mówisz, i kształt twoich ust, kiedy je mówisz. Chcę znać każdą krzywiznę, każdy pieg, każde drżenie twojego ciała, Julio [...] Chcę wiedzieć, gdzie cię dotykać - mówi - Chcę wiedzieć, jak cię dotykać. Chcę wiedzieć, jak cię przekonać, żebyś stworzyła uśmiech tylko dla mnie. [...] -Chcę być twoim przyjacielem - mówi - Chcę być twoim najlepszym przyjacielem."

Powiecie, że to oklepane i w wielu książkach tak się dzieje, ale tutaj was zaskoczę. Ponieważ Warner ukazując swoje drugie ,,ja" nie stracił nic a nic z pierwszego. Ten pazur, za który pokochały go czytelniczki nigdzie się nie utracił jak dzieje się to zazwyczaj. Od początku go dopingowałam, ale teraz robię to jeszcze mocniej. 

 

Sekret Julii to zachwycająca powieść o przezwyciężeniu swoich lęków, ale również o miłości silniejszej niż nienawiści. Poruszy wasze serca.

Kup książkę Sekret Julii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Sekret Julii
Autor
Książka
Sekret Julii
Tahereh Mafi
Inne książki autora
Julia. Trzy tajemnice
Tahereh Mafi0
Okładka ksiązki - Julia. Trzy tajemnice

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar Jestem potworem Mam nadludzką moc Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość Specjalny dodatek do bestsellerowej...

Gdyby ocean nosił twoje imię
Tahereh Mafi0
Okładka ksiązki - Gdyby ocean nosił twoje imię

Bestsellerowa autorka „Dotyku Julii” powraca z poruszającą i wyjątkową powieścią o sile miłości w świecie pełnym nienawiści. Bycie inną nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

- Chcę być tym przyjacielem, w którym się beznadziejnie zakochasz. Tym, którego weźmiesz w ramiona i do swojego łóżka, i do osobistego świata w swojej głowie. Takim przyjacielem chcę być - mówi. - Takim, który zapamięta rzeczy, które mówisz, i kształt twoich ust, kiedy je mówisz. Chcę znać każdą krzywiznę, każdy pieg, każde drżenie twojego ciała, Julio [...] Chcę wiedzieć, gdzie cię dotykać - mówi - Chcę wiedzieć, jak cię dotykać. Chcę wiedzieć, jak cię przekonać, żebyś stworzyła uśmiech tylko dla mnie. [...] -Chcę być twoim przyjacielem - mówi - Chcę być twoim najlepszym przyjacielem.


Więcej
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy