Quantcast

Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe wieczory

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-11-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788382027495
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: The Haunting Season
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

opis
Ocena: 4.83 (6 głosów)

Mówią, że stare domy niektórych przerażają, gdyż boją się tego co zastaną w środku. Jednak nie naszego bohatera z pierwszej opowieści. Gdy tylko ujrzał go z oddali, od razu zapragnął mieć. W momencie oględzin już wiedział, że będzie należał do niego. Ku zaskoczeniu sprzedawcy, wyraził chęć spania w nim jeszcze przed spisaniem umowy. Nie potrafił się oprzeć tym starym okiennicom, miękkim fotelom, czy też tej atmosferze, która w magiczny sposób go przyciągała. I z wolna poznamy dom razem z nim. Niby pamiętał co o nim opowiadali, jednak stwierdził, że to tylko plotki. Na krab zmęczenia przyjął przesunięty pionek i nagłe wgłębienie w fotelu. W końcu nikt tutaj od dawna nie mieszkał. Wszelkie świsty, czy też odgłosy kroków mogły być spowodowane nieużytkowaniem go. Ale czy na pewno? Czy był tam sam?
W innym opowiadaniu poznamy ducha Lili, który będzie kogoś nawiedzał. Jej ciało, choć już martwe od dłuższego czasu, nie okazywało żadnych oznak martwości. Leżała w trumience niczym niezwykły Anioł, lecz czy faktycznie kiedyś nim była? Dlaczego ukazywała się w różnych dziwnych miejscach? Co chciała powiedzieć?
To nie tylko antologia grozy. Podobno czarny humor bywa grozą, lecz czy aby napewno? Odnajdziecie tutaj sytuacje, kiedy i u was pojawi się coś na kształt nerwowego śmiechu. Niektóre wydarzenia będziecie chcieli przewidzieć, lecz nie będzie to takie proste. Osiem opowiadań grozy, lecz tylko większość z nich będzie mocno straszne. Inne jedynie powieją grozą, wywołają klimat wyczekiwania, bardzo nerwową atmosferę i później stanie się coś, co rozładuje nasze emocje w formie wybuchu śmiechu. Jednak nie dajcie się zwieść, gdyż zanim historia się skończy... Z pewnością ponownie zaskoczy:-)
Spodobało mi się to, że opowiadania są umiejscowione w innym czasie. Przeszłość i teraźniejszość może nam się mieszać, gdyż niekiedy tylko kilka słownictw sprawi, że będziemy potrafili je odpowiednio umiejscowić. Niby pisane pod sezon duchów, lecz to od stylu danego autora będzie zależało, czy wyjdzie nam gęsia skórka na ciele. Nie polecam czytać w nocy, bo wasz sen długo nie nadejdzie:-)

Tagi:

Zobacz opinie o książce Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe wieczory

Kup książkę Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe wieczory

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Zagadki obrazkowe Angielski 5-7 lat
0
Okładka ksiązki - Zagadki obrazkowe Angielski 5-7 lat

Zagadki obrazkowe Angielski to wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla Ciebie i Twojego dziecka. 104 różnorodne zagadki uczą języka angielskiego...

Karty obrazkowe Angielski dla malucha Kolory
0
Okładka ksiązki - Karty obrazkowe Angielski dla malucha Kolory

Podstawy angielskiego dla najmłodszych!  Czy wiesz, że już dwulatki bardzo szybko i naturalnie przyswajają nowe słówka? "Karty obrazkowe Angielski dla...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy