Skarby Queen

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-12-24
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 9788381296038
Liczba stron: 160
Tytuł oryginału: The Treasures of Queen
Dodał/a opinię: niepoczytalna

Ocena: 6 (1 głosów)

I Want It All!

Oj, polscy fani zespołu Queen bardzo długo musieli czekać na album, którym mogliby poczuć się dopieszczeni. Do tej pory na rynku były dostępne zagraniczne publikacje za astronomiczne kwoty, albo te rodzime z kilkoma wkładkami w środku, na których bez ładu i składu upychano mikroskopijne fotografie w marnej jakości. Pod względem wizualnym "Skarby Queen" powinny zadowolić nawet najwybredniejszych czytelników.

Jakość wykonania albumu jest zachwycająca. W dużym formacie mamy zawarte skany utworów odręcznie zapisanych przez muzyków, bilety na koncerty, plakaty i ogrom innych pamiątek. I wcale nie trzeba wytężać wzroku, żeby dostrzec najdrobniejsze szczegóły na zamieszczonych fotografiach. Zdjęcia członków zespołu z sesji promujących płyty, z tras koncertowych, z sesji nagraniowych – to wszystko naprawdę cieszy oko. Warstwa “literacka”też prezentuje się bez zarzutu. Warto mieć jednak na uwadze, iż album zawiera bardzo zsyntetyzowaną wiedzę na temat zespołu – krótkie rozdzialiki poświęcone konkretnej płycie lub muzykowi. Muszę przyznać, że jest to rozwiązanie idealne. Wierni fani na pewno mają już za sobą niejedną obszerną biografię zespołu, więc nie potrzebują kolejnej dawki informacji, a odpowiedniej szaty graficznej. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zespołem "Skarby Queen" również będą odpowiednią lekturą, ponieważ w przystępny sposób mogą oni przyswoić wszystkie najważniejsze wydarzenia w jego historii, bez zbędnego wchodzenia w szczegóły.

Czy album ma jakieś wady? Jak dla mnie mógłby być nawet trzy razy bardziej obszerny, bo z każdą kolejną stroną chciałam więcej, więcej i więcej! Ale jestem realistką i wiem, że wraz z każdym kolejnym rozdziałem rosłaby cena publikacji – niestety albumy nie należą do tych najtańszych, a za świetną jakość trzeba (niestety) dość słono płacić. Idąc na kompromis (bez zwiększania ceny lub/i rezygnowania ze świetnej jakości wykonania) przyjmuję "Skarby Queen" w dostępnej formie i cieszę się, że w końcu ktoś postanowił rozpieścić fanów tego, bądź co bądź, jednego z najlepszych w historii muzyki zespołów rockowych.

Tagi: wspomnienia

Kup książkę Skarby Queen

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Skarby Queen