Skrawek pola

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-01-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382340181
Liczba stron: 448
Dodał/a opinię: Edyta Kyzioł
Tom 1 cyklu Saga wiejska

Ocena: 5.2 (10 głosów)

Mieszkam na wsi, którą kocham ? Miałam tylko jeden krótki epizod mieszkania w mieście, w bloku. Jednak był on naprawdę krótki, bo nie potrafiłam się tam odnaleźć. Wieś to wieś ? Dom, ogród, bliskość natury.
Dlatego też z wielką ochotą sięgnęłam po książkę "Schyłek pola". Jest to pierwszy tom Sagi Wiejskiej, którego autorką jest Kasia Bulicz-Kasprzak. 
Akcja książki rozgrywa się w Zamojskiej wsi na początku XX wieku. Poznajemy kilka rodzin, ich codzienne życie, troski, problemy. Są biedni i zamożni, ładni i brzydcy, dobrzy i źli. 
Akcja zaczyna się w momencie, gdy jedna z kobiet zaczyna rodzić. To dziecko nieślubne, a w tamtych czasach i ta kobieta i jej dziecko byłyby wyszydzane, wytykane palcami. Dlatego postanawia pozbyć się "problemu". Następnie przenosimy się kilka lat wcześniej.
Rodziny Połajów, Kornelewiczów i Lipczewskich to główni bohaterowie powieści. Żyją w zgodzie z naturalnym rytmem przyrody, hodują zwierzęta, uprawiają pole, rodzą się i umierają. Mają swoje marzenia, pragnienia. Kochają, są zazdrośni, nienawidzą. Jedni się dostosowują, inni szukają lepszego życia nawet w Ameryce.
Co mogę napisać o tej książce? To, że jest rewelacyjna. To wielowątkowa historia. Nie sposób się przy niej nudzić.
Już teraz z wielką niecierpliwością czekam na drugi tom ?

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i Ska za egzemplarz ?

Tagi:

Zobacz opinie o książce Skrawek pola

Kup książkę Skrawek pola

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Pójdę do jedynej
Kasia Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Pójdę do jedynej

Opowieść o dwóch młodych chłopcach, podejmujących na progu dorosłości krok, który radykalnie odmieni ich życie. Różne pobudki i środowiska...

Szlachetne pobudki
Kasia Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Szlachetne pobudki

Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa...

Zobacz wszystkie książki tego autora