Słodki smak marzeń

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Romans
ISBN: 9788376869636
Liczba stron: 328
Dodał/a opinię: Magda Zimna
Tom 1 cyklu Słodki smak marzeń

Ocena: 5.63 (8 głosów)

Każdy z nas pragnie godnego życia. Gonimy za pieniądzem, wciąż wspinamy się po szczeblach kariery, zapominając o tym, że nasze istnienie jest bardzo kruche. Dzisiaj jesteśmy, a jutro może nas już nie być. Nie dostrzegamy otaczającego piękna, zamartwiamy się nieistniejącymi sprawami, przestajemy cieszyć się z drobnych gestów, chcąc coraz więcej i więcej. Stopniowo wypalamy się od środka, odczuwamy frustrację, przygnębienie, presję czasu. 

Autorka swoją historią stara się nakierować czytelnika tak, by uzmysłowił sobie, co robi źle. Skłania do myślenia i dostrzeżenia, że nie warto czasami pędzić za czymś, co nie jest osiągalne. To tak jak z łapaniem ogona u psa, zawsze w jakiś sposób będzie umykać. Bynajmniej nikogo tu nie ocenia, pozwala bohaterom popełniać błędy tak jak w prawdziwym życiu. Nie są idealni, poharatani przez ludzi czy zrządzenie losu. Każdy z nich niesie w sercu ogrom doświadczeń, które ich ukształtowały. Obydwoje uciekają przed demonami przeszłości, które wyciągają przed siebie swoje oślizgłe macki, nie dając o sobie zapomnieć. Zabarykadowani przed światem, odcięci od bólu, cierpienia i smutku, schowani w swoim ciepłym bezpiecznym azylu. Pewnego dnia losy tych dwojga zostaną przetarte w jednym szlaku. Czy będą w stanie sobie nawzajem pomóc? Czy da się zbudować szczęście od nowa?

Książka jest mądra i daje mocno do myślenia. Stawia na marzenia, miłość, przyjaźń, relacje z ludźmi. Pokazuje, że pęd i ciągła rywalizacja nie jest dobra zarówno dla zdrowia, jak i psychiki człowieka. Uświadamia, że życie przecieka przez palce i że warto go jak najlepiej wykorzystać. Cieszyć się z małych sukcesów, dostrzegać to, co nas otacza. Nie zamartwiać się na zapas, nie narzekać na los, tylko brać pełnymi garściami to, co nam oferuje. Nie poddawać się, gdy kolejny raz natrafimy na przeszkodę, która wydaje się nam nie do przeskoczenia.  Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą historią. Jest prawdziwa, aktualna i poprowadzona w tak świetny sposób, że płynęłam przez kolejne strony książki, ciekawa jak potoczą się losy naszych bohaterów, których możemy poznać na kartach powieści. Z niecierpliwością czekam na drugi tom, bo muszę wam powiedzieć, że końcówka szokuje ;) Gorąco polecam!

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Słodki smak marzeń

Kup książkę Słodki smak marzeń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Odroczone nadzieje
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Odroczone nadzieje

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy...

Gorzki smak marzeń
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Gorzki smak marzeń

Świat Laury rozpada się na milion odłamków. Kobieta nie może otrząsnąć się po stracie i gdy nie ma już nadziei na odnalezienie sensu życia, nieoczekiwanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy