Śmierć na Nilu

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8933-3
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: Death on the Nile
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Natalia Billi
Dodał/a opinię: Aila92

Ocena: 5.17 (24 głosów)

Herkules Poirot w końcu na wakacjach! Detektyw postanawia wybrać się w podróż po Nilu i odpocząć od obowiązków. Jednak obowiązki się o niego upominają.

Piękna i młoda Linnet Doyle płynie statkiem Karnak wraz z nowo poślubionym mężem, Simonem. Pewnej nocy kobieta zostaje zamordowana. Herkules Poirot rozpoczyna śledztwo wraz z pułkownikiem Race’m, którego poznał na przyjęciu u Shaitany w książce „Karty na stół” (którą akurat czytałam jako poprzednią). Największy motyw miała Jacqueline, poprzednia narzeczona Simona. Ma ona jednak solidne alibi, które może potwierdzić niejedna osoba. Wkrótce potem zabita zostaje pokojówka Linnet, Luiza. To jednak nie koniec śmierci na statku.

No cóż, muszę przyznać, że na właściwego mordercę padał cień moich podejrzeń, ale dość szybko (ze względu na znaczące okoliczności) zniknął. Przez długi czas podejrzewałam też kogoś innego, kto był osobą „poszukiwaną” przez pułkownika Race’a. Zakończenie jednak zaskoczyło mnie swoją zawiłą i skomplikowaną intrygą.

Agatha Christie jak zwykle mnie nie rozczarowała. Z każdą przeczytaną lekturą coraz bardziej doceniam jej kunszt literacki, więc… zabieram się za kolejną książkę Mistrzyni!

Kup książkę Śmierć na Nilu

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Śmierć na Nilu
Inne książki autora
Śmierć w chmurach
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Śmierć w chmurach

Dla pasażerów samolotu lecącego z Paryża do Croydon zwykła podróż okazuje się koszmarem - w trakcie lotu popełniono bowiem morderstwo. Winny jest któryś...

Hollow
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Hollow

A murderer is a most unwelcome guest at a weekend house party in one of Hercule Poirot's most baffling cases. ...

Zobacz wszystkie książki tego autora