Śmierć na Nilu

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8933-3
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: Death on the Nile
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Natalia Billi
Dodał/a opinię: Aila92

Ocena: 5.17 (24 głosów)

Herkules Poirot w końcu na wakacjach! Detektyw postanawia wybrać się w podróż po Nilu i odpocząć od obowiązków. Jednak obowiązki się o niego upominają.

Piękna i młoda Linnet Doyle płynie statkiem Karnak wraz z nowo poślubionym mężem, Simonem. Pewnej nocy kobieta zostaje zamordowana. Herkules Poirot rozpoczyna śledztwo wraz z pułkownikiem Race’m, którego poznał na przyjęciu u Shaitany w książce „Karty na stół” (którą akurat czytałam jako poprzednią). Największy motyw miała Jacqueline, poprzednia narzeczona Simona. Ma ona jednak solidne alibi, które może potwierdzić niejedna osoba. Wkrótce potem zabita zostaje pokojówka Linnet, Luiza. To jednak nie koniec śmierci na statku.

No cóż, muszę przyznać, że na właściwego mordercę padał cień moich podejrzeń, ale dość szybko (ze względu na znaczące okoliczności) zniknął. Przez długi czas podejrzewałam też kogoś innego, kto był osobą „poszukiwaną” przez pułkownika Race’a. Zakończenie jednak zaskoczyło mnie swoją zawiłą i skomplikowaną intrygą.

Agatha Christie jak zwykle mnie nie rozczarowała. Z każdą przeczytaną lekturą coraz bardziej doceniam jej kunszt literacki, więc… zabieram się za kolejną książkę Mistrzyni!

Kup książkę Śmierć na Nilu

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Śmierć na Nilu
Inne książki autora
Niedziela na wsi
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Niedziela na wsi

Herkules Poirot jest niezadowolony. W wietrzny jesienny dzień zaproszono go na aperitif do ogrodu. Słynny detektyw wolałby usiąść przed kominkiem w przytulnym...

Tajemniczy przeciwnik
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemniczy przeciwnik

Wydarzenia, jakie rozegrały się siódmego maja 1915 roku na tonącym statku Lusitania były początkiem długiego pasma niezwykłych przygód Tommyego Beresforda...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje