reklama

Śmiertelne kłamstwa

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381950923
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: The Liar's Sister
Dodał/a opinię: patrissa

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Zaczęłam wczoraj czytać, po namowach znajomej i ciężko było mi się oderwać. Nie wiem w jaki sposób FIlia, wybiera kryminały, ale jeszcze na zadnym się nie zawiodłam, a zwłaszcza na tych z serii czarnej.
W Śmiertelnych Kłamstwach akcja prowadzona jest z perspektywy dwóch sióstr- Rosie i Heather i w dwóch ramach czasowych kiedyś i dziś.
Dziesięć lat wcześniej, w noc zaginięcia przyjaciela Heather,  Samuela, widziała ona jak Rosie wraca w nocy do domu, przez okno. Na drugi dzień znalazła kolejne dowody na winę siostry, ale także o nich nikomu nie powiedziała. Nigdy się do tego nie przyznała, ale to wydarzenie rzuciło cień na ich siostrzaną przyjaźń. Do tego stopnia, że powiększająca się drzazga, sprawiła, że przestały ze sobą rozmawiać na długie lata. I tak naprawdę wokół tego wydarzenia rozgrywa się cała akcja. Heather, młodsza z sióstr wie, że ta druga skrywa jakąś straszną tajemnicę. 
Rozdziały to przeplatane historie, raz jednej, raz drugiej bohaterki osadzone w przeszłości lub teraźniejszości.
Wątki łączą się ze sobą, rozdzielają, by później znowu stanąć na swojej drodze. Powoli z każdym rozdziałem, układamy obraz bohaterów i wydarzeń, które wstrząsnęły lokalną społecznością. Autorka dorzuca intrygujące stwierdzenia, zmieniające percepcję czytelnika: "po tym co się wtedy wydarzyło", "zaczęłam się go bać", to dorzuca zwrotów akcji, tworząc mroczny klimat. Napięcie potęgują pojawiające się zagrożenia, których żadna z bohaterek by się nie spodziewała.
Podoba mi się kreacja bohaterów i namacalne uczucia jakie odczuwają i przerzucają na odbiorcę. Dialogi są realistyczne i nie są przesadzone. Na uwagę zasługuje tajemniczość i nieufność postaci oraz bardzo dobra kreacja rzeczywistości i oddanie klimatu sielskiej, amerykańskiej farmy.
Książka zawiera w sobie skomplikowane relacje między członkami rodziny,  samotność, brak zrozumienia, smutek i często wzajemne pretensje skrywane przez lata. Myślę, ze ten wątek wysuwa się na prowadzenie, a zaginięcie jest tylko czymś pobocznym, katalizatorem negatywnych uczuc.

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Śmiertelne kłamstwa

Kup książkę Śmiertelne kłamstwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Poznasz mnie
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Poznasz mnie

KTOŚ BYŁ W JEJ DOMU. KTOŚ, KTO JĄ ZNA. W środku nocy z pokoju dochodzi ochrypły szept ,,Poznasz mnie". Sophie całe dnie poświęca pracy w szkole podstawowej...

Ktoś musi umrzeć
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Ktoś musi umrzeć

Dzieci potrzebują miłości. Jeśli nie uda im się stworzyć więzi ze swoim opiekunem, nie uczą się empatii. Tak powstaje socjopata. Leah Smith...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy