Opinia o książce - Sonia

Opinia napisana przez: Marta BONIECKA

Choć Aleksander Rublow i reszta jego rodziny zdecydowanie do mafii nie należą, lecz traumatyczna przeszłość i jej konsekwencje, zmusiły ich do współpracy z rosyjską Bratwą. W efekcie w tej serii mafia odgrywa bardzo istotną rolę o czym z pewnością przekonaliście się jeśli czytaliście już "Danielle".

 

Nikolai Romanow jest prawą ręką głowy Bratwy, pakhanem, człowiekiem mającym ogromną władzę i wybitnie niebezpiecznym. Jednak przy Soni Rublow jest inny, dla niej jest od lat gotowy na wszystko. Lecz nic na siłę. Chce jej, jednak chce też by ona chciała jego.

 

Pomagając Aleksandrowi w ratowaniu Danielle mógł zażądać by oddał mu swoją siostrę. W końcu w mafii to aż nazbyt tradycyjne podejście. Jednak jego warunkiem była zgoda na walkę o jej serce. Czy uda mu się zdobyć miłość tej dziewczyny?

 

Cicha, skromna, chowana pod kloszem Sonia, nie ma pojęcia jaki dramat rozegrał się niedawno w jej rodzinie. Wie o śmierci matki, lecz nie zna prawdy, która wg braci, byłaby dla niej zbyt wstrząsająca. Nikolai również woli by Sonia nie wiedziała jaką odegrał w tym wszystkim rolę. Co się stanie gdy sekret wyjdzie na jaw ?

 

Przedsmak tego daje nam prolog tej książki. Ponownie, jak w przypadku pierwszego tomu, już sam wstęp tej historii wzbudza wiele emocji i w napięciu czekałam na ten moment, gdy wszystko wypłynie. Bałam się jak to się skończy dla pary naszych głównych bohaterów.

 

Ale zanim do tego dojdzie, przed nimi długa droga. W końcu Sonia po latach życia pod kloszem, może zaznać wolności, posmakować prawdziwego życia i chce z tego w pełni skorzystać. Jednak na każdym kroku musi walczyć o to nie tylko z nadopiekuńczymi braćmi ale też z zazdrosnym i zaborczym Nikolajem. Gdy jej sojuszniczka, Danielle, wyznaje jej jaką rolę ma nadzieję odegrać w jej życiu Romanow, Sonia postanawia nie ułatwiać mu osiągnięcia celu.

 

Tym bardziej, że sama nie jest pewna czy chce znaleźć w swoim życiu miejsce dla takiego mężczyzny.

 

Może się wydawać, że Sonia to bohaterka, która niczym nie zaskoczy. Tak długo kontrolowana przez matkę, zawsze będzie cicha i pokorna ? Nic bardziej mylnego. Zaskoczy bohaterów nie raz swoim uporem i walecznością.

 

Ważnym wątkiem w tej książce jest nie tylko ten romantyczny. Handel ludźmi - to z nim walczą ramię w ramię zarówno bracia Rublow jak i Nikolai. Bratwa uznawana za okrutną i bezwzględną organizację, ma dość tego iż od lat porywane są dzieci z ubogich rosyjskich rodzin i sprzedawane na organy, pedofilom czy w najlepszym przypadku - do nielegalnej adopcji. Kto stoi za tym procederem ?

 

Ojciec Danielle został zamordowany lecz działalność ktoś kontynuuje i trójka wybitnie dominujących i walecznych samców, postara się za wszelką cenę odkryć czyja to sprawka. Efekt może ich zaskoczyć.

 

"Sonia" to kolejna świetna książka Asi. Aż mam chęć zażartować - mogłabyś kobieto zaskoczyć czytelnika i dla odmiany napisać coś słabego ? ale nie. Od początku Chwistek zachwyca swoim talentem i pomysłowością. Mafia, która nie raz wydaje się już oklepana, nawet mnie już zdarza się mieć przesyt tego wątku, to jednak jak widzę kolejną książkę Asi, nie przejdę obok obojętnie, bo zawsze czymś zaskoczy. I tak jest też tym razem.

 

Dzieje się tu naprawdę wiele i z przyjemnością byłam świadkiem tego jak zmieniała się relacja Nikolaia i Soni, jak zmieniali się oni sami. Ale też dostaliśmy sporo smaczków o bohaterach poprzedniego tomu oraz pozostałych członkach rodziny Rublow. I czuję, że jeszcze poznamy tych nowych, bliżej. Już nie mogę się tego doczekać.

Mam nadzieję, że znacie już twórczość tej autorki. Jeśli tak to dajcie znać jaka jest Wasza ulubiona książka z jej dobytku. A jeśli nie - polecam serdecznie. We mnie ma wierną fankę nie bez powodu.

 

Kup książkę Sonia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Sonia
Książka
Sonia
Joanna Chwistek
Inne książki autora
I Wanna Touch You
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - I Wanna Touch You

Początek studenckiego życia, gra w hokeja i znienawidzona przybrana siostra. Asher Barkley właśnie rozpoczyna nowe życie z daleka od rodzinnego miasta...

Tylko złudzenie
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - Tylko złudzenie

Małżeństwo Alexis Davies i Wiktora Mrozowa miało połączyć dwie potężne rodziny mafijne. I mimo że związek był aranżowany, a kobieta nie dostała wyboru...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy