Spot mówi dobranoc

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2018-05-30
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-65796-65-3
Liczba stron: 22
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Ocena: 5 (1 głosów)

Bajki o piesku Spocie są bardzo pozytywne, bez względu na to czy to książka, czy film. Dlatego też postanowiłam poznać książeczkę "Spot mówi dobranoc", ponieważ wiedziałam, że się nie zawiodę.


Historia przedstawiona w książeczce jest bardzo krótka i prosta. Wszystko kręci się wokół tego, że Spot musi iść spać, ale najpierw chce powiedzieć wszystkim dobranoc. I jest to świetny sposób na naukę dobrego zachowania i pokazanie dziecku, że zanim pójdzie się spać, należy wszystkim powiedzieć dobranoc. 
 
Tytułowy piesek żegna się ze wszystkimi stworzeniami żywymi, a także ze swoimi zabawkami. Podczas odbywania z nim przygody, dziecko uczy się nazywać przedmioty, które pojawiają się na stronach, a także ćwiczy nazwy zwierząt. Chociaż książeczka jest niewielka, to jednak jest bardzo mądra i wielofunkcyjna.

 

Atutem jest również prosta nauka literek, bowiem mamy tutaj mało tekstu, który jest napisany dużą czcionką. Dzięki temu oczywiście dzieci łapią pojedyncze literki, a także słowa. Książka idealna jest do nauki czytania.


Zdecydowanym atutem bajki są otwierane klapki, pod którymi ukrywają się przedmioty, zwierzęta, a także krótkie odpowiedzi na każdego "dobranoc" Spota.  Dla dzieci jest to ogromna frajda, która jest dodatkową zaletą książeczki.


Wykonanie całości jak najbardziej mi się podoba. Mamy tutaj twardą, kartonikową książeczkę, która zdecydowanie długo posłuży Waszym pociechom. Również kolorystyka jest bardzo ważna, ponieważ nie mamy tutaj wielu kolorów, ale mimo wszystko bajka jest pięknie zilustrowana. Zaletą małej ilości barw może być to, że możecie wykorzystać książeczkę do nauki kolorów.


"Spot mówi dobranoc" to świetna bajka dla dzieci. Nie ma tutaj żadnego elementu, do którego mogłabym mieć jakieś "ale". Jak dla mnie warto zaopatrzyć Wasze dzieci w tę bajeczkę.

Zobacz opinie o książce Spot mówi dobranoc

Kup książkę Spot mówi dobranoc

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Spot`s Fancy-Dress Fun
Eric Hill0
Okładka ksiązki - Spot`s Fancy-Dress Fun

Spot and his friends are dressing up - and you can join in too. Find the sticker clothes to make lively pictures of the fancy-dress party....

Sing Along with Spot
Eric Hill0
Okładka ksiązki - Sing Along with Spot

Press the buttons to hear five favourite rhymes and sing along with Spot....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy