Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788328722255
Liczba stron: 160
Tytuł oryginału: Fighting Invisible Tigers
Dodał/a opinię: przyrodaz

Ocena: 5 (5 głosów)

W pierwszej stronie dowiemy się co to jest stres i co może go wywoływać. Jest też przyjęte, że to normalny ludzki odruch, jednak w zbyt dużej ilości naprawdę może nam bardzo zaszkodzić.

,,Celem tej książki jest przedstawienie sposobów, które pomogą ci pokonać stres, sprostać wyzwaniom, czuć się dobrze z samym/samą sobą i czerpać zadowolenie z życia".

Przeczytacie o problemach, które mogą być dla nas stresujące. Autor tłumacz nam, że bez względu na to jaka jest przyczyna naszego stresu, to zawsze reagujemy tak, jak byśmy byli w ogromnym niebezpieczeństwie. Pojawia się wtedy kołatanie serca, zimne dłonie i stopy, uderzenia gorąca, suchość w ustach i ucisk w żołądku, niepokój, spocone dłonie i totalna pustka w głowie. Dalej przeczytamy o tym jak stres wpływa na nasze emocje i jak doraźnie radzić sobie z nim. Z trzech wymienionych sposobów ja zdecydowanie reaguję na odwlekanie. Powiedzmy, że obecnie niedługo rodzę i jest chwila, że bardzo się tego boję. Wtedy tłumaczę sobie, że zbyt szybko o tym myślę, przecież został jeszcze miesiąc. Stres odchodzi, gdyż tłumaczę sobie, że później znajdę dla niego czas. Izoluję się od niego całkiem świadomie. Bywa, że niektórzy uciekają od niego, powiedzmy, że nie idą na sprawdzian i czują się lepiej. Tyle tylko, że kiedy ponownie przyjdziemy na lekcje to wszystko powróci. To nie jest dobra metoda.
Następnie dowiecie się w końcu jak radzić sobie ze stresem. Powiem wam, że połowa z tych metod jest nawet skuteczna, sama nieświadomie je stosowałam, jednak niektóre niekoniecznie mam przekonanie, że by pomogły. Zawsze istnieje też przeświadczenie o tym, że nie wszystko jest dla wszystkich. Jednym pomoże to, drugim coś innego.
Może ogólnie odniosę się do tego poradnika. Jak dla mnie czyta się go bardzo dobrze, jednak zbyt długo skupia się na opisaniu stresu, jakie sytuacje go wywołują i dlaczego się pojawia. Każdy człowiek to wie, gdyż każdy kiedyś miał wiele stresujących sytuacji. Dopiero później poznacie metody na jego ułaskawienie, obniżenie, bądź zlikwidowanie.

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - emocje

Zobacz opinie o książce Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem

Kup książkę Stres out!. Jak przejąć kontrolę nad stresem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy