Syrena i pani Hancock

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-01-31
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-8125-312-3
Liczba stron: 512
Tytuł oryginału: The Mermaid and mrs Hancock
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Nie jest to opowieść o syrenach, które znamy z filmów czy bajek dla dzieci. Nie znajdziecie też tu akcji gnającej na łeb na szyję. Ale, mimo to, aż trudno uwierzyć, ze jest to debiut Imogen Hermes Gowar. Historia XVIII-wiecznego Londynu przeplata się z magią, tworząc cudowny baśniowy klimat.

Pan Hancock, który stracił żonę i syna, nie znajduje radości życia, skupia się na zarabianiu pieniędzy. Jest handlowcem, który inwestuje w przewóz towarów statkami. Siostra próbuje nadzorować jego życie ponieważ spodziewa się, że bezdzietny brat przekaże majątek jej i jej dzieciom. Starszemu panu jest wszystko jedno, nie ma dla kogo żyć, ważne są jedynie pieniądze. Wszystko się zmienia gdy z jednej z wypraw kapitan przywozi syrenę, wymieniwszy ją za statek. Początkowe niezadowolenie Hancocka zmienia się w radość gdy okazuje się, że można na niej sporo zarobić, bo wielu ludzi chętnie zapłaci by ją obejrzeć.

Godzi się na wypożyczenie syreny Pani Chappell stręczycielce z Londynu, która posługuje się nią jako zachętą do pozyskania większej liczby klientów. W ten sposób wchodzimy w ówczesny świat kurtyzan, fascynujący bogactwem, władzą i rozpustą. Dzięki syrenie Hancock poznaje dziewczyny Pani Chappell, a szczególnym uczuciem zaczyna darzyć piękną Angelikę. Czy syrena przyniesie im szczęście, czy może gonienie za tym nieznanym i niesamowitym zjawiskiem będzie przyczyną nieszczęść dwojga ludzi?

To piękna opowieść zakotwiczona w historii, zahaczająca o magię legend i baśni. Syrena nie gra w niej głównych skrzypiec, ale jest przyczyną wszystkiego co spotyka głównych bohaterów. 

Książkę przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Jeżeli zależy Wam na ciekawej i intrygującej opowieści, to ta będzie idealnym wyborem.

Kup książkę Syrena i pani Hancock

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Syrena i pani Hancock
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje