reklama

Szarlatani

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-03-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380622975
Liczba stron: 504
Tytuł oryginału: Charlatans
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Maciej Szymański
Dodał/a opinię: Edyta Jasionowska

Ocena: 4 (7 głosów)

Swego czasu zaczytywałam się książkami Robina Cooka. Medyczne thrillery bardzo mnie wtedy wciągały. Tak więc gdy zobaczyłam nową powieść Cooka, stwierdziłam, że muszę ją przeczytać.

 

Noah Rothauser jest rezydentem w Boston Memorial Hospital. Szpital słynie
z nowoczesnego wyposażenia, w tym „hybrydowych sal operacyjnych przyszłości“, które wydają się istnym dobrodziejstwem - do czasu, aż w jednej z nich umiera pacjent. Noah obwinia światowej sławy chirurga, doktora Williama Masona, który nie potraktował operacji z należytą uwagą, a następnie sfałszował zapis w karcie pacjenta. Mason z kolei oskarża doktor Avę London, anestezjolożkę, która znieczulała pacjenta. Noah stopniowo zaczyna kwestionować dotychczasowe ustalenia, a także postawę Avy, która, jak się okazuje, prowadzi znacznie ciekawsze życie, niż mu się wydawało. Gdy stawką są jego wiarygodność i posada, Noah nie ma wyboru: musi ustalić, gdzie leży prawda, który z lekarzy ponosi winę i komu można zaufać.

 

Po skończeniu książki miałam bardzo mieszane uczucia. W sumie chyba rozczarowała mnie. To nie jest ten poziom co wcześniejsze powieści. Bardziej potraktowałabym ją jako powieść obyczajową niż thriller medyczny. A jeśli chodzi
o bohaterów...

 

Noah Rothauser superrezydent w Boston Memorial Hospital, któremu trafił się poważny problem w postaci zaniedbań pracowników szpitala, które doprowadziły do śmierci pacjentów w czasie kolejnych operacji. Zadaniem Noah jest wyjaśnienie, kto zawinił.

 

William Mason, gwiazda szpitala, w którym pracuje Noah. Jego największy przeciwnik. Jednak Noah wysuwa wobec niego poważny zarzut zaniedbania.

 

No i Ava London, anestezjolożka oskarżana przez Masona o niekompetencję. Kolejne nieudane operacje, przy których kobieta uczestniczyła dają do myślenia. Szybko okazuje się, że nie jest tym, za kogo się podaje.

 

Żadnego z bohaterów nie polubiłam. Każde z nich skrywa tajemnice. Każde
z nich jest samolubne. Twierdzą, że najważniejsze jest dobro pacjenta ale nie do końca tak jest. Powieść jasno wskazuje kiedy kończy się etyka zawodowa lekarzy.

No i to zakończenie. Spodziewałam się zupełnie innego. Niestety zło nie zostało ukarane a dobro wynagrodzone.

 

Powieść dla fanów Robina Cooka i ogólnie sympatyków thrillerów medycznych. Daje dużo do myślenia. I na pewno nie jest powieścią na jeden wieczór.

 

Kup książkę Szarlatani

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szarlatani
Inne książki autora
Dewiacja
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Dewiacja

Żona Adama Schonberga, zdolnego studenta medycyny, niespodziewanie oświadcza, że jest w ciąży. Chłopak musi przerwać studia i poszukać pracy, która...

Znieczulenie
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Znieczulenie

Gdy chłopak Lynn Peirce, studentki medycyny, trafia do szpitala na rutynowy zabieg chirurgiczny, w jej uporządkowane życie wkrada się chaos. Pacjent nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka
Ślady. Psim tropem
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Femme fatale
Katarzyna Nowakowska
Femme fatale
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Pokaż wszystkie recenzje