reklama

Szczęście

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-03-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8147-175-6
Liczba stron: 241
Język oryginału: polski
Ilustracje: brak
Dodał/a opinię: czytamdlaprzyjem

Ocena: 4.67 (3 głosów)

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2019/03/23-szczescie-wioletta-goco.html
(...)Każdy z nas ma własną definicję szczęścia. Często uważamy, że inni mają lepiej, bo dopisało im więcej szczęścia. Na dobrą sprawę, rzadko zastanawiamy się nad własnym życiem i doceniamy to co posiadamy. Wydaje się nam to takie oczywiste, że rodzice, małżonkowie czy dzieci wykonują wobec nas gesty, które nam się należą. Dopiero, gdy tych osób zabraknie dociera do nas, że ich miłość wobec nas przejawiała się w zwykłych, prozaicznych czynnościach takich jak przygotowany posiłek, zrobienie prania czy też potrzymanie za rękę, gdy było nam źle. Proza życia nie służy codziennym uniesieniom, tak dobrze nam znanym z okresu narzeczeństwa, ale to nie oznacza, że nie należy dbać o dobre relacje w małżeństwie i rodzinie. Podstawą jest szczera rozmowa o naszych pragnieniach, ale też o tym co nas boli. Nie warto snuć intrygi, szkalować drugą osobę czy też dowartościowywać się cudzą krzywdą. O tym wszystkim przekonali się bohaterowie "Szczęścia" Wioletty Gocoł. Dla Wiktorii impulsem do zmiany swojego życia było kolejne pobicie jej przez męża. Dziewczyna w ostatniej chwili ocknęła się i postanowiła zawalczyć o swoje szczęście. Miała już dosyć bycia popychadłem oraz workiem treningowym dla swojego męża. Dotarło do niej, że żyje w toksycznym związku z człowiekiem, który wyżywa się na niej za nieistniejące przewinienia. Jest to trudne dla osoby maltretowanej, która ma niskie poczucie własnej wartości, aby uwierzyła że poradzi sobie bez męża despoty. W tym może pomóc rodzina lub osoby zaufane, które bez wahania wyciągną pomocną dłoń, aby ofiara przemocy domowej mogła rozpocząć swoje życie na nowo.
"Szczęście" rozpoczyna się właśnie sceną przemocy domowej, która staje się impulsem do zmiany życia przez Wiktorię. Autorka tylko zaakcentowała problem, który być może rozgrywa się w wielu domach. Jednak jej intencją było pokazanie, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Czytając książkę będziecie świadkami rodzącej się nowej miłości pomiędzy Wiktorią a Krzysztofem. Nie zabraknie problemów małżeńskich i sposobów jak im zaradzić. Przekonacie się, że intrygi oraz kłamstwa prędzej czy później wyjdą na jaw, ale po drodze zostanie skrzywdzonych wielu ludzi. Obraz wsi Szczęśliwiec, gdzieś u podnóża polskich gór niedaleko Krakowa, jawi się jako sielski widok z obrazka. W myśl nazwy miejscowości wszyscy powinni być szczęśliwi. Ale rzeczywistość weryfikuje ten idylliczny obraz. Na wsi wszyscy się znają, dlatego plotkom i pomówieniom nie ma końca. Najważniejsze jest, aby ufać swoim najbliższym i nie dać się ponieść fantazji zawistnych ludzi.
Pani Wioletta w "Szczęściu" ukazała różne oblicza miłości, bo jak to w życiu bywa nic nie jest proste jakby z pozoru mogło się wydawać. Ważne jest aby nie oceniać po pozorach, a postawić na szczerą rozmowę. Walczyć o swoje szczęście i miłość, co niestety nie jest takie łatwe w obecnych czasach. Ludzie zamiast rozmawiać ze sobą, wolą się unieść honorem i czekać aż druga strona wyciągnie rękę.
Autorka na osłodę czytanej powieści dorzuca nam garść przepisów na przeróżne słodkości. A wiadomo, że przez żołądek do serca najlepiej się trafia, a też nie jeden problem został rozwiązany nad solidną porcją ciasta (...)

Tagi:

Zobacz opinie o książce Szczęście

Kup książkę Szczęście

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Tęskniłam za Tobą
Wioletta Gocoł 0
Okładka ksiązki - Tęskniłam za Tobą

Emocjonująca opowieść o miłości, która potrafi uleczyć największy ból i ocalić życie. Odkryj tajemnice jakie skrywa, wydawałoby się, idealna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy