Szepty gwiazd

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381720977
Liczba stron: 352
Dodał/a opinię: Małgorzata Przyczyna

Ocena: 4.38 (8 głosów)
Inne wydania:

Kiedy na początku września, Pani Justyna z Wydawnictwa Dragon zaproponowała mi objęcie patronatem książki Pani Anny Łajkowskiej - Szepty gwiazd – pomyślałam, że to będzie taka piękna świąteczna opowieść. Nastrojowa okładka i pierwszy rozdział zapowiadał taką właśnie lekką, sympatyczną opowieść.  Czy tak właśnie było? Przeczytajcie moją recenzję.

Jest początek grudnia, poznajemy Agatę, Jacka, Dorotę, Jagodę, Witka, Konrada, Milana, Joannę. To grupa trzydziestoparolatków na życiowym zakręcie. Każdy z nich ma nadzieję, że nadchodzący czas będzie dla nich łaskawszy. Tak, to jest historia o nadziei jaką każdy z tych poranionych bohaterów ma w swoim sercu. Autorka w sposób niezwykle wnikliwy opisała dramaty rozgrywające się wśród głównych bohaterów. Mamy do czynienia z ciężką chorobą, nagłą śmiercią współmałżonka, zdradą, rozwodem, pierwszą miłością oraz nowym związkiem.  

Historia opowiedziana  jest z perspektywy kilku bohaterów zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy w różny sposób są ze sobą powiązani. Jest tu Agata, która jest byłą żoną Jacka. Pojawia się też jego nowa partnerka. Każda z tych postaci przekazuje nam swoje przemyślenia i swój pogląd na zaistniałą sytuację. Bohaterowie próbują sobie radzić z trudnymi wydarzeniami, jednocześnie przygotowując się do nadchodzących świąt.

Pani Anna Łajkowska zastosowała ciekawy zabieg – jej bohaterowie są również recenzentami  książki. Dzięki temu możemy zestawić nasz pogląd na bohatera z ich własnym wyobrażeniem o sobie. I ich odczuciem po przeczytaniu Szeptu gwiazd.

-„Wesz chłopie, to wszystko nie jest takie proste. Żenisz się, a po paru latach widzisz, że coś jest nie tak. Spotykasz wreszcie kobietę swojego życia, więc rozwodzisz się. Żenisz się na nowo i żyjecie długo i szczęśliwie do końca twoich dni…Nie daj się zwieść takim historyjkom.

Jacek popatrzył prosto w oczy Wojtka.

- Ale, Wojtuś, to przecież twoja opowieść. Co się stało, że zmieniłeś zdanie?  Coś jest nie tak w twoim nowym związku? – zapytał niskim, cichym głosem.

- Magdalena ma raka. Za rok albo półtora zostanę sam z budrysami, kredytem, firmą i teściem, którym poprzysięgłem się opiekować, jak długo będzie trzeba.

Jacek poczuł się strasznie malutki ze swoją śmieszną sytuacją życiową”.

Jeżeli spodziewacie się książki typowo świątecznej – nie dostaniecie tego. Otrzymacie za to powieść, nad którą należy się zastanowić. To historia o rozwiązywaniu i przechodzeniu przez życiowe dramaty, o poszukiwaniu siebie i zamykaniu drzwi za przeszłością. A zbliżające się święta Bożego Narodzenia rozpoczynają nowy, być może lepszy czas.

Tagi: Romans

Kup książkę Szepty gwiazd

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szepty gwiazd
Inne książki autora
Dobra Przystań
Anna Łajkowska0
Okładka ksiązki - Dobra Przystań

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany. Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany...

Miłość na wrzosowisku
Anna Łajkowska0
Okładka ksiązki - Miłość na wrzosowisku

W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem...

Zobacz wszystkie książki tego autora