Szklana góra. Baśnie polskie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-880-8
Liczba stron: 36
Dodał/a opinię: Aleksandra Kaczmarska

Ocena: 5 (1 głosów)

Od dzieciństwa znamy mnóstwo baśni i legend pochodzących z innych krajów. Najbardziej popularne są autorstwa  H. Ch. Andersena, Charlesa Perraulta braci Grimm. Jednak nasze polskie baśnie i legendy też są piękne, szczególnie te, które pochodzą z bliskich nam regionów. Z wielką przyjemnością polecam ,,Szklaną Górę"  z cyklu ,,Baśnie i legendy polskie" w opracowaniu Liliany Bardijewskiej jako lekturę, która może przybliżyć dzieciom różne zakątki Polski, a także przekazać wiele wartości.

,,Szklana Góra" to legenda z Warmii. Opowiada ona o tym, jak bardzo człowiekowi potrzebny jest do szczęśliwego życia drugi człowiek. Nie złoto, diamenty i inne świecidełka, nie wspaniałe stroje, klejnoty tylko dobry człowiek. Czy łatwo do szczęścia dotrzeć? Myślę, że trzeba się bardzo natrudzić i wykazać, by osiągnąć to, co najpiękniejsze.  Tak jak niełatwa była droga Jasia, bohatera legendy ,,Szklana Góra", jednak poprzez dobre uczynki i wielkie serce osiągnął to, o czym inni mogli tylko pomarzyć. W jaki sposób Jaś tego dokonał, dowiecie się z pięknie wydanej i ilustrowanej książki.

Dodatkowym atutem jest płyta ze słuchowiskiem, zamieszczona w książce. Dzięki temu, że dziecko może odsłuchać bajkę, uczy się pięknego czytania. Poprzez słuchanie nabiera umiejętności odtwarzania, a także kształtuje percepcję słuchową.  Możemy również kształtować koordynację słuchowo - wzrokową poprzez oglądanie ilustracji czy śledzenie tekstu. Zajęcia z książką można w różny sposób urozmaicać. Można poprosić dzieci, by w trakcie czytania zwróciły uwagę na słowo np. koń i gdy tylko usłyszą ten wyraz, mają udawać galop koński. Dzieci bardzo lubią takie zabawy, a dzięki nim kształtujemy odpowiednie percepcje. Polecam takie ćwiczenia dzieciom dyslektycznym.  Maluchy także nie będą się nudzić, gdy włączymy im bajeczkę i razem z nimi będziemy oglądać ilustrację. Dla niecierpliwych maluszków  -polecam  oglądanie ilustracji i krótkie opowiadanie treści zamiast czytania.

 

 

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Szklana góra. Baśnie polskie

Kup książkę Szklana góra. Baśnie polskie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Baśnie polskie. Bazyliszek
Liliana Bardijewska, Ola Makowska0
Okładka ksiązki - Baśnie polskie. Bazyliszek

Kto jeszcze nie zna historii o strasznym bazyliszku, musi koniecznie sięgnąć po tę książkę! To barwna opowieść z dreszczykiem, z której dzieci dowiadują...

Baśnie polskie. Syrenka warszawska
Liliana Bardijewska, Ola Makowska0
Okładka ksiązki - Baśnie polskie. Syrenka warszawska

Dawno temu w głębinach Wisły żyła piękna syrenka o równie pięknym głosie, którym czarowała rybaków z pobliskiej osady… Kto jeszcze nie zna tej legendy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy