Szkoła dla wybranych

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788380537477
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Redemption Prep
Tłumaczenie: Mazurek Izabella
Dodał/a opinię: Lenka83

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Szkoła dla wybranych to kolejna pozycja która przełamała moje ograniczenia w wyborze literatury, i pochłonęła mnie w całości.
Elitarna szkoła w której nie ma opłat za czesne, jest niesamowity program nauczania, globalna rekrutacja, dążenie do wyjątkowości , ewolucja emocjonalna uczniów. Szkoła w której panują zasady jak i wysokie bezpieczeństwo poprzez zapewnienie ochrony jak i monitoring obiektu. W tak chronionym budynku znika jedna z uczennic Emma.W pościg za prawdą co z stało się z uczennicą wyruszają osoby które były w większym lub mniejszym stopniu związani z Emma. Aiden jej chłopak, wybitny koszykarz, bogaty chłopiec. Neesha współlokatorka Emmy która stworzyła Apex lek ułatwiający koncentrację i poprawiający nastrój. Evan dzieciak zakochany w Emmie, który jako drugi pokonał komputer w grze w szachy.
Co stało się z Emma uciekła, czy może jednak nie żyje? Czy 3 dzieciaków, wybitnych dzieciaków jest wstanie dowiedzieć się prawdy, w świecie który jest kontrolowany przez nauczycieli?
Książka wchłonęła mnie całą. Jej mocne strony to:
Forma książka napisana jest z perspektywy trzech uczniów Aidena, Evana oraz Neesha. Dzięki takiej formie poznajemy nie tylko co każdego z nich łączyło z Emmą ale poznajemy ich samych ich wady jak i zalety ich tok myślenia jak i emocjonalność. Przedstawieni są nie tylko jako wybitni licealiści, ale jako ucznie żyjący pod presją, jako zwykli ludzie którzy mają swoje wady i tajemnice.
Druga ciekawa rzecz w książce to ciekawostki które autor wrzuca z różnych dziedzin, jest tu chemia, fizyka, psychologia, są eksperymenty które uczniowie przeprowadzają jak i ich efekty. Są ich cele jak i porażki.
Jedyny minus, który mi osobiście przeszkadzał to odkrycie tajemnicy szkoły. Osobiście wolałabym aby autor oparł to innym założeniu a nie jak... ( i tu pozostawiam puste pole aby nie odkrywać zakończenia historii).
Polecam bardzie ciekawa, wciągająca historia.

Tagi:

Kup książkę Szkoła dla wybranych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szkoła dla wybranych
Inne książki autora
Między nami chaos
Samuel Miller0
Okładka ksiązki - Między nami chaos

Czy wolałbyś żyć z koszmarną prawdą, czy w błogiej nieświadomości? Życie osiemnastoletniego Arthura wali się w gruzy, kiedy dostaje sądowy zakaz zbliżania...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Zośka. Dopóki biło serce
Anna Stryjewska;
Zośka. Dopóki biło serce
Pokaż wszystkie recenzje