Szlam

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2020-05-26
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366481213
Liczba stron: 0
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: zaczytana_emigra

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Akcja tej książki rozgrywa się w Lublinie. Pewnej nocy na jednym z zabytkowych placów, 2 nastoletnie dziewczyny natykają się na ciało mężczyzny. W tym samym momencie, w innym miejscu Lublina zostaje znaleziona... część denata. Na miejsce zostaje wezwany prokurator Adam Szmyt. Mężczyzna niezbyt lubiany, zesłany do Lublina z Warszawy. W dochodzeniu towarzyszą mu 2 policjantki - komisarz Brudka i psycholożka Choroba.
Zabójca pozostaje zagadką, grupa dochodzeniowa kilka razy błędnie typuje morderców, tymczasem w mieście znajdowane są kolejne okaleczone ciała.
Nocne pościgi, po opuszczonych, ciemnych lubelskich zaułkach, zmuszają do wpatrzenia się w głąb siebie. Co wyniknie z tej psychoanalizy ścigających? Czy odnajdą mordercę i rozwiążą zagadkę śmierci kilku mężczyzn? Czy znajdą odpowiedź na najważniejsze pytania - dlaczego mężczyźni i dlaczego część ich ciała znajdują się w innych miejscach?

"Raz, dwa, trzy... Baba Jaga patrzy..." już tylko te słowa wzbudzają we mnie grozę, zwłaszcza, że ich brzmienie w tej historii powoduje pojawienie się gęsiej skóry... To moje pierwsze spotkanie z książką tego autora - "Szlam" - Andrzej Mathiasz. Co mówi tytuł? Czy może kojarzyć się z całą historią? I tak i nie.

Książka należy do thrillerów, sensacji, kryminału. Już sama okładka przeraża i zachęca by sięgnąć po tę historię. Z kolei treść wciąga od samego początku. Autor nie zwleka, ale buduje napięcie od pierwszej strony. Wciąga czytelnika w mrok, przeraża, tworzy miliony pytań i nie pozwala zapomnieć.
https://www.zaczytanaemigrantka.eu/2020/05/szlam-andrzej-mathiasz-przedpremierowo.html

Tagi:

Kup książkę Szlam

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szlam
Inne książki autora
Druga rzeczywistość
Andrzej Mathiasz0
Okładka ksiązki - Druga rzeczywistość

Czy zwykły wirus, błąkający się od lat po sieci, może zniszczyć świat?Były haker Tom Clark staje na czele tajnego zespołu Cieni. Ma za zadanie rozwijać...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje