Tajemnica brakującej głowy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-03-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382340686
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: THE QUESTION OF THE MISSING HEAD #1
Dodał/a opinię: lukrecja84

Ocena: 4.6 (5 głosów)

„TAJEMNICA BRAKUJĄCEJ GŁOWY”

Jeff Cohen E. J. Copperman Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Kochani, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy osoba z zespołem Aspergera jest zdolna do pracy? Jeżeli jesteście ciekawi jak radzi sobie taka osoba, to zapraszam do przeczytania powieści Jeffa Cohena i E.J. Coppermana „Tajemnica brakującej głowy”.
Na wstępie chciałam podziękować autorom za poruszenie trudnego tematu. Niepełnosprawni mogą i chcą pracować. Nie odbierajmy im tej szansy.
Samuel Hoenig stworzył własną firmę „Pytania i Odpowiedzi”. Odpowiada na pytania zadane przez swoich klientów. Czasem są to zabójcze pytania, a czasem błahe. Przez swojego Aspergera potrafi szerzej spojrzeć na pytanie i odpowiedzieć z różnych perspektyw, o których nigdy byśmy nie pomyśleli.
Pewnego razu dostaje trudne zadanie. Musi odpowiedzieć na pytanie: Kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State? Przypadkowa klientka pani Washburn, (która prędzej przyszła do jego firmy by zadać pytanie, ) stała się jego pracowniczką.
Czy obydwoje odnajdą brakującą głowę? W tej książce dostaniecie mnóstwo zwrotów akcji i różnych poszlak. Samuel doskonale radzi sobie w akcji, pomimo natręctw ze strony swojej choroby. Byłam i jestem z niego dumna. Dzięki niemu możemy poznać świat z punktu widzenia chorych z zespołem Aspergera.
Czytając bardzo dobrze się bawiłam. Kibicowałam głównym bohaterom. Drżałam o ich los podczas śledztwa. Nie wszystko szło po ich myśli.
Polecam wszystkim „Tajemnicę brakującej głowy”. Książka jest dla wszystkich – nie ma tutaj ograniczenia wiekowego. Polecam nieszablonowe myślenie Samuela. Może i wam przypadnie do gustu. Jak zwykle zaskoczyło mnie zakończenie.
Samuel mimo choroby spełnił swoje marzenie. Stworzył firmę i pomaga innym ludziom.
Moja ocena 9/10

Tagi:

Kup książkę Tajemnica brakującej głowy

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Tajemnica brakującej głowy