Tak to robią wspaniali rodzice. . 75 rad, jak wychować szczęśliwe dziecko

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-08-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380157064
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: What great parents do: 75 Simple Strategies for Raising Kids Who Thrive
Dodał/a opinię: Tomasz Pietroszyn

Ocena: 5 (1 głosów)

Dobre rady? Zawsze w cenie ;)

Zwłaszcza jeśli rzecz dotyczy najważniejszej rzeczy w życiu rodzica (jeśli już się nim jest) - wychowania własnej Małej Pociechy :) ... Książka daje ich całkiem sporo, bo aż 75 ;) ... Czasem są to rady naprawdę cenne, czasem banalne, lecz razem wzięte - ważne. Po prostu ważne. I nawet jeśli banalne - nie szkodzi; nieraz największy banał, mimo że powszechnie znany, nabiera znów swej mocy jeśli wypowie się go na głos, lub, jak w przypadku tej książki, spisze na papierze.

Erica Reischer bardzo fajnie pokazuje jak na przykładach z życia wziętych można powoli budować w dziecku to, kim chcielibyśmy aby stało się w przyszłości. Jak zaszczepić pewne wartości, normy, zrozumienie dla wielu spraw, szacunek, dobro - nic przy tym nie ujmując z tego, co jest istotą dzieciństwa, a więc... z dziecięcego uśmiechu :) Dziecko bowiem przede wszystkim powinno być przecież szczęśliwe. Na tyle, na ile może - a powinno móc takie być tak bardzo, jak tylko się da. Stąd też rady w książce także dotyczące nas samych, rodziców. To my przecież wychowujemy :) - nie zaszkodzi zatem przyjrzeć się nieco także samym sobie.

Lektura przyjemna, prosta, intuicyjnie zrozumiała, napisana bardzo fajnym językiem. Autorka nikogo nie poucza, daje tylko przykłady - wnioski pozostawiając do wyciągnięcia czytającemu. Bardzo, bardzo, bardzo fajna książka :)

Polecam!

Czarna Owca - dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
https://cosnapolce.blogspot.com/2017/10/tak-to-robia-wspaniali-rodzice-75-rad.html

Kup książkę Tak to robią wspaniali rodzice. . 75 rad, jak wychować szczęśliwe dziecko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Tak to robią wspaniali rodzice. . 75 rad, jak wychować szczęśliwe dziecko