Tarnowskie Góry Kryminalnie

Wydawnictwo: Almaz
Data wydania: 2021-03-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788393733682
Liczba stron: 388
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: katooola

Ocena: 5.33 (3 głosów)

To jest bardzo ciekawy zbiór dwunastu opowiadań z gatunku kryminału, sensacji i thrillera, klamrą spinającą je jest umiejscowienie akcji w Tarnowskich Górach. Pomiędzy opowiadaniami są klimatyczne czarno-białe fotografie. Zazwyczaj tego typu zbiory opowiadań są nierówne, tu zostałam mile zaskoczona, ani jedno opowiadanie nie było złe. Są dobrze dopracowane i przemyślane, nie miałam odczucia, że tu coś jest niedokończone. Intrygi kryminalne wciągają i niektóre są bardzo zaskakujące.
Tematyka opowiadań jest różnorodna, każdy tu znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy tu niezły teatrzyk zbrodni: klasyczne przypadki, klimatyczne i mroczne, z odrobinką humoru czy też związane z cybernetyką. Są tu różne perspektywy czasowe, odległe czasy historyczne, czasy współczesne czy przyszłość.
Na temat wszystkich nie będę się rozwlekać, opowiem w paru słowach o trzech, które zrobiły na mnie największe wrażenie:
-Gwoździe Dawid Kain - oniryczne i psychodeliczne. Razem z bohaterem przeżywamy groteskowość i absurdalność zdarzeń. To obraz stopniowego upadku człowieka, wynikający z oglądania chorych mrocznych rzeczy. Zakończenie pozostawia czytelnika z pytaniem: Co tu się tak naprawdę wydarzyło? Mocna rzecz.
-Srebrna góra Arkady Saulski - futurystyczna wizja przyszłości, zautomatyzowany świat, modyfikacja organizmów jest na porządku dziennym, Prawodawca natrafia na ślad nielegalnego klonowania. Niezła rzecz dla naszej wyobraźni.
-Rozmyta zbrodnia Piotr Górski - cyberpunkowa przyszłość, ewolucja człowieczeństwa, rozmycie się osobowości w cyberprzestrzeni. Porusza naszą wyobraźnię, pokazuje jakie niebezpieczeństwo może nieść zaawansowana technologia.
Polecam. Z tą książką nie da się nudzić.

Tagi:

Kup książkę Tarnowskie Góry Kryminalnie

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Tarnowskie Góry Kryminalnie