Teraz cię rozumiem, mamo!

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-05-05
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328716438
Liczba stron: 384
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Ocena: 5.26 (19 głosów)

Każdy z nas ma bądź kiedyś miał mamę, kobietę, która przez kilka miesięcy nosiła nas pod sercem, a potem wydała na świat, co działo się później, to już zweryfikowało życie, bo jak się okazuje, nie każda mama jest idealna.
Bardzo lubię antologie, ponieważ czyta się je naprawdę szybko, nadają się idealnie do poczytania przy kawie czy w wolnej chwili, ponieważ mamy pewność, że damy radę przeczytać jedną opowieść na raz, a na końcu czeka nas miły finał. Nie da się odnieść ogólnie do całości książki, bo każde opowiadanie było inne, ale żadne nie było sielankowe, raczej były opisane tutaj te wyjątkowe i trudne relacje, które zepsuł jakiś niuans, niedopowiedzenie, które nie zostało wyjaśnione i sprawiło, że relacje między córką, a jej rodzicielką się pogorszyły. Czytając, doświadcza się wielu emocji, nie raz leciały mi łzy, bo życie czasami bywa okrutne i niesprawiedliwe, nie każdy ma takie same szanse na starcie i przez to niektórym jest trudniej w życiu, ale z każdej sytuacji da się wyjść, tylko trzeba czasami bardzo się postarać.
Takie historie skłaniają do refleksji oraz do bliższego przyjrzenia się swojej relacji z najbliższymi, czasami spisujemy niektórych ludzi na straty, a wystarczy wyciągnąć do nich dłoń, a wtedy zaczyna dziać się magia. Te opowiadania dają nadzieję na to, że wiele sytuacji da się naprawić lub można coś zacząć od nowa, bo mama jest tylko jedna i warto być blisko niej, nie można kogoś do czegoś zmusić, ale zawsze można dać tę ostatnią szansę.
Ta książka zebrała razem osiem cudownych kobiet, autorek, których książki uwielbiam, ale też takich, których nie znam, ale mam ochotę to zmienić. Każda podeszła do tematu inaczej i żaden motyw się nie powtarza także mamy różne sytuacje przedstawione z różnych perspektyw, mamy też przedstawione inne czasy, niby każde opowiadanie jest inne, ale razem tworzą piękna całość o podobnej tematyce.
Nie wiem, czy ta książka to dobry pomył na prezent, moim zdaniem bardziej wskazówka na to, żeby pokazać, że nie rzeczy są ważne a gesty i słowa i to odwiedzinami i poświęconym czasem sprawimy większą radość naszej mamie niż drogą rzeczą, których ma już sporo.

Tagi: Proza literacka

Zobacz opinie o książce Teraz cię rozumiem, mamo!

Kup książkę Teraz cię rozumiem, mamo!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy