Terror

Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 2015-07-09
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7731-177-6
Liczba stron: 668
Dodał/a opinię: mircia

Ocena: 5.67 (21 głosów)
Inne wydania:

Bardzo dobra książka - połączenie faktów o wyprawie polarnej i fantastyki/horroru. I straszna. Odczucia mam podobne do innych oceniających. Autor włożył kawał ciężkiej pracy w to dzieło. Niektóre fragmenty mi się dłużyły, podobnie jak załogantom, którzy na parę lat utknęli w lodzie Arktyki. Sugestywnie czuje się trudy członków załogi i jednocześnie człowiek się cieszy, że nie musi być tam gdzie oni. Książka jest bardzo wciągająca, momentami straszna, bohaterowie barwni, wzbudzający jedni sympatię, inni antypatię.
Dzięki książce zaczęłam szukać informacji o tej wyprawie arktycznej i o tym, jakie ślady zostały odnalezione po zaginionych. W czasach, gdzie mamy telefony satelitarne, GPS, oraz fachowe ubezpieczenia wypraw, które obejmują również akcje ratunkowe, robi wrażenie myśl o czasach gdzie ludzie nie posiadali takich rozwiązań i płynęli w ciemno na terytoria, które nawet nie były naniesione na mapach.
Sądzę, że gdyby od śmierci bohaterów wyprawy upłynęło mniej czasu, opinia publiczna byłaby zbulwersowana "dorabianiem" fantastycznych historii do życiorysów osób, które autentycznie żyły i tragicznie zaginęły podczas wyprawy.
Trochę brakuje mi wyjaśnienia niektórych wątków. Myślę też, że potwór z lodu tak naprawdę był niepotrzebny w książce - sama historia jest wystarczająco przerażająca, niemniej stwór dodaje pikanterii fabule.

Zobacz opinie o książce Terror

Kup książkę Terror

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Wydrążony człowiek. Muza ognia
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Wydrążony człowiek. Muza ognia

Dwie powieści jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców science fiction. Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są...

Endymion
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Endymion

Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się, jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy