The Writer

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2018-01-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378567141
Liczba stron: 234
Tytuł oryginału: The Writer
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Karolina Osewska

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

55/52/2020
"The writer" Damian Jackowiak

Młody pisarz dostaje szansę poprawy swojego wizerunku i podniesienia się po klapie swojej ostatniej powieści. Ma przeprowadzać wywiady z najbrutalniejszym mordercą trzeciej RP, Adamem Fertą, na podstawie których ma stworzyć jego biografię. Dla Marcina Brodzirza jest to życiowa szansa i możliwość rozwoju jego pisarskiej kariery. Nie spodziewa się jakie konsekwencje pociągną za sobą jego spotkania z mordercą.

Marcin nadużywa różnych używek, miesza tabletki z alkoholem. Po pierwszym spotkaniu z Adamem Fertą, Marcin nie może się otrząsnąć. Rozedrgane emocje uspokaja swoją standardową mieszanką (tabletki+alkohol). Problem pojawia się następnego dnia, ponieważ nie może sobie przypomnieć co robił zeszłej nocy, budzi się umazany krwią, a w telewizji podają wiadomości o brutalnym zabójstwie psa, które opisem pasuje dokładnie do opisu zbrodni sprzed lat, dokonanej przez nikogo innego, jak Adama Fertę. Marcin wpada w przerażenie, czy to on zabił psa, czy pod wpływem Adama zaczął przejmować jego osobowość, czy chciał by jego książka była bardziej doskonała, czy staje się takim człowiekiem jak morderca, z którym rozmawia.

Sytuacja z każdym wywiadem pogarsza się, Marcin wraz z współpracującą z nim Kasią, zostają wciągnięci w niebezpieczną psychologiczną grę, w której są jedynie pionkami, a za sznurki pociąga Adam i jeszcze ktoś. Kto? Tego dowiecie się sięgając po tę książkę.

"The writer" to bardzo brutalna i mocna powieść. Ukazane przez Jackowiaka rozchwianie emocjonalne i osobowościowe u Marcina, umiejętność manipulacji ludźmi przez Adama, ten chłód, brak emocji, pustka sprawiają, że człowiekowi dreszcz przechodzi po plecach.
Razem z głównym bohaterem w pewnym momencie sami nie wiemy co jest prawdą, czy jest on dobrym bohaterem czy przekroczył on już pewną nieprzekraczalną granicę. O co chodzi w tej całej historii, kto gra na emocjach i psychice Marcina?

Zakończenie zaskakuje, wstrząsa, ale też pozostawia niedosyt. Chyba liczyłam na inne, hmm bardziej szczęśliwe zakończenie, jak na optymistkę przystało ?

"The writer" zapewnia niezłą dawkę emocji, dreszcz na plecach, zaskoczenie, a z tyłu głowy miałam gdzieś ciągle opowiadanie Kinga "Sekretne okno, sekretny ogród". Musicie przeczytać powieść pana Damiana, wtedy zrozumiecie. Naprawdę, aż strach być pisarzem ! ? Przerażające jest to jak umysł ludzki jest podatny na wpływy i manipulacje, a także na umiejętne "pranie" mózgu. Brrr!!! Moja ocena to 5/6 !!

Tagi:

Kup książkę The Writer

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce The Writer
Inne książki autora
Sztuka życia
Damian Jackowiak; 0
Okładka ksiązki - Sztuka życia

Samotny ojciec, porzucony przez miłość swojego życia, wyjeżdża z dorastającą córką do Bukowiny Tatrzańskiej. Pozornie niewinna podróż staje...

Pluszowy miś
Damian Jackowiak; 0
Okładka ksiązki - Pluszowy miś

Najstraszniejsze demony nie kryją się w szafie, ale w głębi duszy.Człowiek zaczyna żyć, gdy zaakceptuje siebie i swoją przeszłość. Feliks Struner nie żył...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje