Quantcast

Transakcja

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2021-11-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366939684
Liczba stron: 300
Tytuł oryginału: Transakcja
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak
Ilustracje: brak
Dodał/a opinię: chico6401

opis
Ocena: 4 (2 głosów)

FATAMORGANA
Bardzo czekałam na najnowszą książkę Katarzyny Kacprzak. Niedawno miała swoją premierę i z tej okazji odbyło się spotkanie autorskie, na którym miałam przyjemność być. Powieść pochłonęłam błyskawicznie i mogę wreszcie podzielić się z Wami moją opnią.
Anna i Jan są od kilkunastu lat szczęśliwym małżeństwem. Doczekali się trójki pociech i wiodą bardzo udane życie. Jan to biznesmen. Zarządza wieloma spółkami i mnóstwo czasu spędza w podróżach służbowych. Anna zajmuje się domem. Nie pracuje zawodowo i cały swój czas poświęca rodzinie. Pewnego dnia udaje się do notariusza w celu przeprowadzenia transakcji sprzedaży ich wspólnego domu. Jej mąż przebywa wtedy we Włoszech. Wizyta w kancelarii budzi w Annie pewne podejrzenia. Jednak sytuacja komplikuje się, gdy okazuje się, że po jej wyjściu stamtąd z Janem nie ma już kontaktu. Zdenerwowana kobieta rozpoczyna poszukiwania. Wraz z wspólnikiem męża wyrusza do Włoch. To, co tam odkryje przerośnie jej najśmielsze oczekiwania i zburzy cały, znany dotąd, świat. Jak poradzić sobie, gdy okazuje się, że całe twoje życie było kłamstwem?
Niesamowitą intrygę serwuje nam Katarzyna Kacprzak. ,,Transakcję" czytało mi się wyśmienicie. Każda kolejna strona tej książki to nowe zaskoczenia. Świat, w którym dotąd funkcjonowała Anna wydaje się być szklaną bańką, która pęka. Kobieta całkowicie podporządkowała swoje życie mężowi nie wiedząc nawet czym ten się dokładnie zajmuje.Relacja tej pary wydawać może się wręcz idylliczna. Jednak w momencie, gdy Jan znika bez słowa, na jaw wychodzi jak bardzo zależna była od niego żona. Dopiero, gdy znika opiekuńcze ramię małżonka, kobieta zdaje sprawę z tego jak naiwne było jej życie. Pozbawiona własnych dochodów, nie znająca prawdy o zyciu swojego męża, osamotniona, będzie musiała zmierzyć się z prawdą, która okaże się bardzo bolesna. Świetną kreacją jest postać Anny - kobiety, która przechodzi skomplikowaną drogę od łatwowiernej i pozbawionej przemyśleń damy, do samodzielnej i radzącj sobie w życiu osoby. Terapia i przyjaźń pewnej zaradnej kobiety sprawią, że Anna odnajdzie w sobie dużo siły. Czy uda jej się odnaleźć Jana i rozwiązać tajemnicę jego zaginięcia?
,,Transakcja" to niezwykle udany thriller psychologiczny. Autorka nie szczędzi nam zaskoczeń i nagłych zwrotów akcji. Jest to także bardzo dobrze psychologicznie skonstruowana opowieść o walce o siebie, swoje pragnienia i samodzielność. Pisarka umiejętnie prowadzi nas przez całą tę historię. Swoim płynnym i sprawnym piórem sprawia, że jest on wiarygodna, emocjonująca i daje nam dużo do myślenia. Bardzo podoba mi się to jak sensacyjna akcja została połączona z dogłębnymi portretami psychologicznymi postaci. Do samego konca nie wiedziłąm jak ta historia się zakończy. Bardzo lubię takie książki. Niebanalne, porywające i trzymające w napięciu. Katarzyna Kacprzak serwuje nam wysmienite danie. Smaczne, eleganckie i sycące. Porusza ważny problem przemocy ekonomicznej ocierającej się wręcz o ubezwłasnowolnienie drugiej osoby, która ufając komuś bezgranicznie, zdając się całkowicie na jego opiekę, zatraca własną osobowość. Ktoś mógłby powiedzieć, że życie, jakie wiodła Anna u boku męża to sielanka - pieniądze, piękny dom, komfort nie troszczenia się o sprawy materialne. Czy rzeczywiście to takie szczęście? Przekonać możecie się o tym sięgając po ,,Transackję". Jestem pewna, że nie poczujecie się zawiedzeni.To idealna lektura dla miłośnikow zagadek i osób, które cenią żywe, charakterystyczne postaci.
Nie ma znaczenia czy potrafimy się do tego przyznać czy nie, ale bardzo często jesteśmy konformistami. Kto z nas nie chciałby żyć wygodnie i w dostatku nie zaprzatając sobie głowy bieżacymi problemami. Jakże dobrze byłoby spełniać się realizując swoje pasje i nie troszcząc się o dochody. Mieć ciepły, bezpieczny dom i mnóstwo czasu dla siebie. Nie łatwo byłoby zapewne dostrzec do jak cienkiej granicy można się zbliżyć. Nie wszystkie Anny tego świata spróbują przejść taką drogę jak bohaterka powieści Katarzyny Kacprzak. Chyba jednak zawsze dla każdego zapalić może się światło. Intrygująca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i wciągająca- taka jest ,,Transakcja". Jeżeli szukacie książki, która dostarczy wam nie tylko rozrywki, ale i refleksji, to świetnie trafiliście

Tagi: bóg

Zobacz opinie o książce Transakcja

Kup książkę Transakcja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Spinka
Katarzyna Kacprzak0
Okładka ksiązki - Spinka

Pierwszy w Polsce korpokryminał W międzynarodowej korporacji na warszawskim mordorze dni wyglądają podobnie. Pracownicy dzielą czas między obowiązki służbowe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy