Trupia farma

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-03-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788324016563
Liczba stron: 344
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Ocena: 5.12 (17 głosów)

Zacznę od tego, że bardzo lubię książki w klimatach odkrywania zbrodnie krok po kroku, a antropologia jest według mnie jedną z ciekawszych dróg do tego prowadzących. Dlatego bardzo chciałam przeczytać tę książkę tym bardziej, że czytałam o niej wiele bardzo pozytywnych opinii.

Muszę przyznać, że mnie się bardzo podobała. Cieszę się, że autor niemal krok po kroku opisał swoją karierę zawodową ze szczególnym nacieskiem na stworzenie Trupiej Farmy, którą można niemal uznać za dzieło jego życia. Przecież to dzięki temu miejscu powstało wiele prac tłumaczących poszczególne etapy rozkaładania się ludzkiego ciała w różnych warunkach przyrodniczych. Czytanie tej książki to niesamowite doświadczenie, a wręcz emocjonalna bomba, która uderza w czytelnika. 

Niestety nie jest ona dedykowana ludziom o słabych nerwach, ponieważ autor bardzo dokładnie opisuje proces rozkładania się ludzkich zwłok i wiele innych czynników z tym związanych. Mnie to w ogóle nie przeszkadzało, a wręcz dodawało wiarygodności opisywanym zdareniom, ponieważ dzięki temu bardziej mogłam się wczuś w opisywane sytuacje. 

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć trochę interesuje się zagadnieniami z antropologii czy kryminalustyki.

Kup książkę Trupia farma

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Trupia farma