Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2019-09-25
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788378748205
Liczba stron: 328
Tytuł oryginału: Mystery and Mayhem
Dodał/a opinię: Anna Wójcik

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Wydawnictwo Dwukropek dla mnie jedno z najlepszych wydawnictw, jeżeli chodzi o książki dla dzieci/młodzieży, ponieważ każdą, jaką mam przyjemność recenzować zapada głęboko w pamięć oraz wywołuje rumieńce na policzkach u mojej córki jak np. dzisiejsza recenzja ,,Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych", a gdzie jeszcze tyle przede mną w Ich ofercie.

 

Jakie dziecko nie lubi zagadek? Ile to za dzieciaka bawiliśmy się w detektywów? Ja np. uwielbiałam bawić się w policje i złodziei i szukać winnych. Ale to stare dzieje, teraz bawię się z moją córką w podobne zabawy. Nie wiem jak wy, ale ja jestem osobą niecierpliwą i jak mam ciekawą książkę to żałuję, że nie umiem szybciej czytać, bo chciałabym szybko poznać zakończenie i tutaj właśnie ta pozycja jest dla mnie wprost idealna.

 

Przedstawiam wam ,,Tuzin tajemnic", czyli 12 opowiadań posegregowane w czterech kategoriach:

- Zdarzenia niemożliwe

- Zaginięcia psów

- Opowieści z trucizna w tle

- W zamkniętym kręgu

 

Każde ma po 6 opowiadań różnych autorów jak np. Katherine Woodfine poznaliście ją u mnie z recenzji ,,Pozytywka". Każdej nocy przed snem czytałam z Helenką po jednym opowiadaniu i miałyśmy taką metodę, że zanim doszliśmy do końca obstawiałyśmy zakończenie. Nie ważne jest, kto wygrał, ale ile nam przy tym dała radości.  Dziękuję Wydawnictwu Dwukropek za możliwość zrecenzowania tej pozycji, ponieważ na długo będzie gościła w naszym domu, a powrócimy do niej na pewno. Kochani mam też dla was sposób na ciekawe zajęcie dzieciaków np. podczas zlotów rodzinnych itp.

Ta książka to jak już wiecie szybkie opowiadania, które każdy polubi, ale też np. zbieracie dzieciaki w grupkę i czytacie im jakąś zagadkę, a ten, kto szybko zgadnie zakończenie wygrywa coś fajnego. Opowiadania nie są trudne, ale bardzo ciekawe. Jest mnóstwo zastosowań dla tej książki, więc tylko brak wyobraźni może nas ograniczać. Muszę też podkreślić, że w książce nie ma nic drastycznego, co mogłoby zgorszyć nasze pociechy, więc kochani rodzice nie martwcie się. Ta pozycja idealnie nadaje się dla chłopców jak i dziewcząt. Jeżeli macie jakieś szkraby w rodzinie to warto taką książkę mieć albo zaopatrzyć na przyszłość. Książka nie zając nie ucieknie. Moja Helenka ma już w swojej ofercie kilka takich, które zrozumie dopiero za kilka lat zrozumie, ale ja już przyszykowałam jej biblioteczkę w ciekawe pozycje.

 

Tagi: Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych

Kup książkę Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Ważka
Julia Golding0
Okładka ksiązki - Ważka

Księżniczkę Taoshirę ogarnęło przerażenie, gdy nakazano jej poślubić księcia Ramila ak Burinholta, aby scementować sojusz między ich krajami. On również...

Diament z Drury Lane
Julia Golding0
Okładka ksiązki - Diament z Drury Lane

Londyn, rok 1790. Panna Katarzyna Królewska już od dziesięciu lat mieszka w Teatrze Drury Lane, gdzie została podrzucona jako niemowlę. Zza kulis...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy