Quantcast

Tylko przetrwaj noc

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788367335133
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Survive the Night
Dodał/a opinię: Aneta GONCALVES-GAŁAN

opis
Ocena: 4.21 (14 głosów)

Ciężko mi to pisać ale to najgorsza książka jaką przeczytałam tego roku?Tym bardziej, że czytałam inne jego książki i byłam zadowolona.

Charlie,po brutalnej śmierci swojej przyjaciółki,postanawia opuścić studia i wrócić do domu. W podróż udaje sie autostopem z nieznajomym w środku nocy.
Czy uda jej się dotrzeć do celu...?

Długo zabierałam się do napisania o tej książce. Jedyny pozytywny punkt w tej powieści to: historia!! Tak, sam pomysł na taką historię, a dokładnie MOTYW działania sprawcy, jest bardzo dobry i bardzo interesujący ale niestety ,jego realizacja to jakiś koszmar.

Po pierwsze, kto o zdrowych zmysłach decyduje się na jazdę samochodem nocą z nieznajomym?! Przecież to absurdalny pomysł i to jeszcze w obecnych czasach. Dziewczyna dźwiga na swoich barkach trumę śmierci swojej przyjaciółki oraz rodziców a jej kochający chłopak bez problemu przyklaskuje pomysłowi takiej podróży. A co tam, niech jedzie.
Po drugie,nie rozumiem zachowania tej dziewczyny. Jej bezmyślność sprawia, że tracę wiarę w ludzkość! Boi się faceta, ma wątpliwości co do jego intencji i wielokrotnie łapie go na kłamstwie, wiele razy miała okazję uciec a jednocześnie zachwuje się jak męczenniczka...nic to, jadę dalej, trudno najwyżej umrę. Słabe to bardzo!! To ma być thriller psychologiczny?!
Może z racji zawodu podeszłam do książki inaczej, bardziej z dystansem i może to mnie zgubiło. Ta książka nadaje się jako przykład analizy przypadku dla studentów medycyny: dlaczego nie wolno samemu odstawiać tabletek od psychiatry! Zachacza to o osobowość typu borderline.
Nie czułam mrocznego klimatu. Nie mogłam się w nią "w gryźć". Stale miałam wrażenie, że wszystkiemu winna jest głupota bohaterki. Ok, wsiadła do tego samochodu ale gdyby choć raz uciekła o on ją złapał, już byłoby lepiej i inaczej.

Oczywiście nikomu nie odradzam. Wprost przeciwnie, polecam każdemu. Chciałabym znać Wasze opinie. To jest moje osobiste zdanie i chętnie podyskutuję.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Tylko przetrwaj noc

Kup książkę Tylko przetrwaj noc

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Zamknij wszystkie drzwi
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Zamknij wszystkie drzwi

Zamieszkaj za darmo w luksusowym apartamencie na Manhattanie! Tylko czy pożyjesz wystarczająco długo, aby się tym nacieszyć? Zakaz przyjmowania gości...

Dom po drugiej stronie jeziora
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Dom po drugiej stronie jeziora

,,Dom po drugiej stronie jeziora" Riley Sager, autor bestsellerowych powieści ,,Tylko przetrwaj noc" i ,,Zamknij wszystkie drzwi", wraca ze swoim najbardziej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy