Tylko to, co ważne

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-06-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367295185
Liczba stron: 304
Dodał/a opinię: Anna1990
Tom 2 cyklu Siła przeznaczenia

Ocena: 5.29 (7 głosów)

Natalia i Alex szykują się do najważniejszego dnia w ich życiu. Z pomocą przychodzi im najlepsza przyjaciółka Natalii, Marcelina. Sama Marcelina jest szczęśliwa, bo wkrótce ma się spełnić jej marzenie o dziecku. Wydawałoby się, że wszystko co złe jest tylko wspomnieniem. Tymczasem nad przyjaciółmi zaczynają zbierać się ciemne chmury. Na wierzch zaczynają wychodzić stare tajemnice, które niczym huragan zmiotą dotychczasowe pewniki a strach o życie i zdrowie bliskich sercu osób pokazuje jak wartościowe jest życie.
Twórczość niniejszej autorki poznałam dzięki świątecznej książce- Cuda cichej nocy. Była to książka, którą wspominam z uśmiechem na ustach. Podobnie rzecz się ma po lekturze Tylko to, co ważne czyli kontynuacji Siły przeznaczenia. Ta także odnalazła drogę do mojego serca. Niestety nie dane mi było przeczytać Siły przeznaczenia. Jednak bardzo tego żałuję i mam nadzieję, że jeszcze to nadrobię. Czy jednak to przeoczenie sprawiło, że czułam się zagubiona w gąszczu fabuły Tylko to, co ważne? Absolutnie nie ! Autorka, gdy tylko tego wymagała sytuacja streszczała w kilku zdaniach wydarzenia z Siły przeznaczenia. Czułam niedosyt, ale nie musiałam głowić się nad zastanawianiem się co mnie ominęło.
Nie dało nudzić się przy tej książce, chociaż z początku zdawałoby się, że niczym nas nie zaskoczy. A jednak to zrobiła, bo po początkowym spokoju i w miarę szczęśliwym życiu nie pozostaje żaden ślad. W jednym momencie, niczym z mitycznej puszki Pandory wyłaniają się raz za razem kolejne problemy. To pokazuje, że autorka postawiła na realizm. Niczym przewrotny los zrzuca na barki bohaterów kolejne troski o przyszłość. Bohaterowie dzielnie walczyli z tym wszystkim. Co prawda czasami brakowało im sił, ale nie poddawali się. Czytelnikom nie pozostaje nic innego jak śledzenie kolei losów i kibicowanie wykreowanym postaciom by z kolejnych zawieruch życiowych wyszli obronną ręką. To wszystko zbliża nas do m.in. Natalii, Alexa i Marceliny. W końcu zaczynamy traktować ich jak dobrych znajomych.
Tylko to, co ważne to książka bardzo życiowa i mądra. Pokazuje co tak naprawdę jest w życiu ważne. Nie są to pieniądze. Nie jest sprawowana władza czy dobra luksusowe. Naprawdę ważni są bliscy sercu. W środku znajdziemy urokliwą historię, w której znalazło się wiele ważnych wątków i tematów. Opowiada o błędach przeszłości, które nie zawsze dadzą się naprawić lub mają niebagatelny wpływ na całe życie. Pokazuje, że nie wolno zmuszać nikogo do miłości a prawdziwą rodzinę mogą stanowić ze sobą osoby niespokrewnione. Tylko to, co ważne czyta się z lekkością i przyjemnością. Warto się z nią zapoznać. Autorka po raz kolejny spisała się na medal. 

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Tylko to, co ważne

Kup książkę Tylko to, co ważne

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Siła przeznaczenia
Agnieszka Stec-Kotasińska0
Okładka ksiązki - Siła przeznaczenia

Nikt nie zna swego przeznaczenia Natalia, po wielkim zawodzie miłosnym, postanawia razem ze swoją przyjaciółką Marcelą spędzić wakacje w urokliwym angielskim...

Zaklinaczka motyli
Agnieszka Stec-Kotasińska0
Okładka ksiązki - Zaklinaczka motyli

A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady...? Mężczyzna i kobieta - jeszcze się nie znają, ale już przeczuwają swoje istnienie. Ich losy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze. Rozwiązując te pierwsze, nie zapomnij o tych drugich.


Więcej
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy