Ukryta brama

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-06-18
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-237-7026-8
Liczba stron: 336
Dodał/a opinię: Justyna Gul

Ocena: 5.17 (12 głosów)

Londyńska misja

Podróże w czasie zawsze rozpalały wyobraźnię, nic więc dziwnego, iż na tym motywie opartych zostało wiele filmów bądź powieści. Wzruszający „Dom nad jeziorem”, w którym bohaterowie oddzieleni od siebie latami, komunikują się za pomocą listów, „Wehikuł czasu”, będący adaptacją książki Herberta George`a Wellsa czy romantyczna amerykańska komedia „Kate i Leopold” - to tylko kilka z wielu przykładów, jak bardzo interesujące są kwestie związane z czasem i przekraczaniem jego granicy, a także przewidywaniem możliwych skutków takich wypraw.

Po motyw podróży w czasie sięgnęła również Eva Völler, której wielki sukces przyniosła seria o przygodach Anny i Sebastiana, którzy wędrują poprzez wieki, wypełniając tajne, często śmiertelnie niebezpieczne misje. Po znakomitej i przykuwającej uwagę „Magicznej gondoli”, której akcja toczyła się w Wenecji oraz „Złotym moście” i odwiedzinach w Paryżu, przyszedł czas na zachłyśnięcie się atmosferą Londynu, ale nie tego multikulturowego, współczesnego, ale miasta, jakim był on w XIX wieku. „Ukryta brama”, opublikowana nakładem wydawnictwa Egmont, to fascynująca wyprawa z dreszczykiem, podczas której tak naprawdę wszystko może się zdarzyć, zaś niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Po powieść sięgnąć mogą nie tylko miłośnicy fantastycznych opowieści, ale wszyscy ci czytelnicy, którzy lubią lekkie, choć dalekie od banału historię z nutką romansu i przygody.

Tych przygód w „Ukrytej bramie” nie brakuje, na dodatek Anna traci swój dar, czyli mrowienie skóry, ostrzegające ją przed niebezpieczeństwem. Możliwe jednak, iż wynika to z kompletnej dezorientacji wszystkich zaangażowanych w organizację podróży w czasie. Okazuje się bowiem, iż ktoś czyha na bramy umożliwiające przekraczanie czasu, zaś kolejne są unicestwiane podczas ich używania. Czy to jednak ochrona bram jest tym razem zadaniem Anny i Sebastiana? Wydaje się, że chodzi co coś więcej, jednak nie otrzymują oni praktycznie żadnych wskazówek. Jedno jest pewne – gra toczy się o wysoką stawkę, bowiem po przeniesieniu się do Londynu XIX wieku, bohaterów czeka społeczny awans. Udają pochodzące ze starej rodziny szlacheckiej rodzeństwo, mające na swoim koncie olbrzymi majątek, włączywszy w to dobra ziemskie w zachodnich Indiach. Na bohaterów czeka zatem cała śmietanka towarzyska miasta, a także nie lada pokusy. Aby uwiarygodnić swoją sytuację oraz obracać się w najlepszych kręgach, deklarują oni poszukiwanie kandydatów do zawarcia związku małżeńskiego, co jednak przysparza im nie lada problemów. Bo choć Anna nigdy nie była zazdrosna, to widok Sebastiana i obnażonej lady Winterbottom z pewnością nie jest dla niej miły …

Jak zakończy się tym razem ich misja? Po co trafili do Londynu i jakie tak naprawdę czekają na nich wyzwania? Dlaczego mają zdobyć zaufanie możnych tego miasta? Kto z ich otoczenia nastaje na życie podróżników i dlaczego jeden ze Starców najwyraźniej sabotuje możliwość podróży w czasie? Na te wszystkie pytania odpowiada Eva Völler, po raz kolejny zabierając nas na niezwykłą wyprawę, gdzie tajna misja potrafi przysporzyć nie lada problemów, nie tylko tych związanych z wypełnieniem zadania, ale i odnalezieniem się w odmiennych kulturowo oraz obyczajowo czasach. Bawi notoryczne naruszanie przez Annę zasad etykiety, z zazdrością obserwujemy barwne życie towarzyskie, które bohaterowie prowadzą, ale i trwoży nas zagrażające im niebezpieczeństwo. Co więcej, wróg czai się tuż obok, jak zatem mogą zaufać komukolwiek, oprócz siebie?

Lektura „Ukrytej bramy” jest niczym rollercoaster, gwarantuje bowiem niesłabnące emocje, a także pragnienie, by po skończonej przygodzie znów wyruszyć w podróż. Doskonale skonstruowane postacie, dyskretnie zarysowane uczucie pomiędzy głównymi bohaterami, obfitujące w szczegóły opisy, znakomicie oddające atmosferę XIX-wiecznego Londynu i tajemnicza misja, którą Ana i Sebastian musza wypełnić - to wszystko sprawia, że po raz kolejny angażujemy się w opowieść pragnąc, by ta przygoda stała się również naszym udziałem…

 

 

Kup książkę Ukryta brama

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ukryta brama
Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje