Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś. Tom 2

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328065048
Liczba stron: 416
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Ocena: 5.38 (8 głosów)

Sieć. Czy nie bez powodu tak nazywamy Internet? Gdy już raz się w niej znajdziesz, jesteś jak mucha złapana przez pająka, która wpada w nią bardziej i bardziej... Nie ma ucieczki. Każda informacja, którą nieopatrznie tam zamieścisz, nie należy już do Ciebie. Każdy może ją znaleźć i wykorzystać.

 

To moje pierwsze spotkanie z autorem. Czy dobrze zrobiłam zaczynając od drugiej części? Niekoniecznie, bo obraz z pewnością byłby pełniejszy. Tym bardziej, że śledztwo prowadzone przez dziennikarkę Julitę Wójcicką jest kontynuacją tego rozpoczętego w „Cokolwiek wybierzesz”. Ale cóż, kolejny raz mi się to zdarzyło i będę nadrabiać.

 

A nadrabiać będę z wielką radością, bo książka ogromnie fascynuje, wciąga, trzyma w napięciu... i przeraża jednocześnie.

 

Zadowolenie z trafienia na tak świetną powieść konkuruje z zasianym ziarnem strachu. Nikt nie jest bezpieczny w Internecie. Nikt z nas nie podejmuje obiektywnych decyzji. Na każdym kroku jesteśmy manipulowani, nakłaniani do określonych zachowań. Jesteśmy ofiarami własnego pędu do zaistnienia w sieci i algorytmów, które nas definiują.

 

To powinna być lektura obowiązkowa dla pokolenia Internetu, by mieć świadomość zagrożeń i manipulacji, którym jesteśmy poddawani. By zastanowić się trzy razy zanim zamieścimy zdjęcie, czy komentarz w sieci. I myślę, że w przeciwieństwie do wielu lektur szkolnych, ta byłaby czytana z przyjemnością.

Tagi:

Kup książkę Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś. Tom 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś. Tom 2
Inne książki autora
Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1. Pocket
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1. Pocket

Pierwsza część trylogii Ukryta sieć jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia. Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie...

Morze Niegościnne
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Morze Niegościnne

o    Powieść kryminalna osadzona na skraju starożytnego świata o    Główny bohater prowadzi śledztwo, które zmieni jego życie i bieg historii o    Jakub...

Zobacz wszystkie książki tego autora