Ukryty pokój

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Data wydania: 2019-04-15
Kategoria: Horror
ISBN: 9788395328527
Liczba stron: 350
Tytuł oryginału: The Inner Room
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Tomasz Chyrzyński
Dodał/a opinię: katooola

Ocena: 5 (1 głosów)

Ten zbiór zawiera osiem opowieści osobliwych i makabrycznych, które fanów klasycznej grozy powinny zachwycić. Napisane są pięknym literackim językiem, ich lektura nie jest łatwa, wymaga skupienia i posiłkowania się potęgą własnej wyobraźni.
Bardzo klimatyczne, oniryczne nieoczywiste i dziwne wzbudzają w czytelniku niepokój. Niesamowitość opowiadań wynika z tego, że tu nic nie jest podane na tacy. Czujemy, że coś jest nie tak i to mocno, tajemnica i groza wiszą w powietrzu, ale z czym tak naprawdę mamy do czynienia możemy się tylko domyślać.
Za najlepsze uważam tu "Dzwony", "Jaka zimna rączka", "Ukryty pokój", "Miecze" i "Hospicjum".
Tematyka opowiadań jest różnorodna, wszystkie trzymają wysoki poziom. Tu zwykłe zdarzenia potrafią człowieka doprowadzić do obłędu, miejsca są bardzo klimatyczne często pozornie zwyczajne, a jednak w miarę rozwoju sytuacji odczuwamy pewien niejasny dyskomfort. Skłaniają do refleksji, ich niejednoznaczność daje możliwość dowolnej interpretacji.
Warto po nią sięgnąć, jest to po prostu wyjątkowa rzecz.

Tagi:

Kup książkę Ukryty pokój

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Ukryty pokój
Inne książki autora
W głębi lasu
Robert Aickman0
Okładka ksiązki - W głębi lasu

“Miejsca takie nie są żadną rzadkością, jeśli się tylko wie, jak ich szukać, czy to z własnej woli, czy z konieczności. Ponieważ mężczyźni i kobiety...

Zobacz wszystkie książki tego autora