Underground

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-03
Kategoria: Romans
ISBN: 9788328716537
Liczba stron: 352
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Women_books

Ocena: 3.71 (7 głosów)


Zupełnie inne wyobrażenie miałam tej książki. Ona jedna i ich trzech, po opisie wydawało by się że znajdziemy tu mroczny romans. Jednak nie. Ta książka jest inna, ale nie jestem nią zawiedziona. Wręcz przeciwnie, jestem nią zaskoczona pozytywnie.
Za dnia ułożenie obywatele, chodzący do pracy, robiący zwykle zakupy. Za to nocą, schodzą do Underground gdzie w końcu mogą być sobą. Lubiący się zabawiać, napić i zaciągnąć. Są staceńcami, myślącymi że ich życie jest nic nie warte, a sami są wewnętrznie puści. Marla otacza się właśnie takimi osobami, bo sama uważa się za osobę zrujnowana psychicznie, mająca trzech mężczyzn, którzy w są nią zainteresowani. Jednak każdy z nich ma wobec niej inne plany. Dopiero, gdy staje się tragedia, zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem a poczucie winy w stosunku do jednego z mężczyzn daje jej szansę na obudzenie się i wyrwanie z Undergroundu. Wtedy także okazuje się kto jest przyjacielem, kto wrogiem a kto miłością.

Autorka wprowadziła nas w świat podziemia, gdzie nie ma podziału na biednych, bogatych, zdrowych czy chorych. Bohaterzy wykreowani świetnie chociaż Marla była osobą która nie bardzo wiedziała co chce i z kim. Książka jest dość trudna, opisuje nam życie z całkiem innej perspektywy. Psychika ludzka jest krucha przez co łatwo można się zatracić. Jedynym minusem w książce jest język jakim została napisana, częste zwroty, których na co dzień się nie używa sprawiały, że musiałam sprawdzić co oznaczają aby zrozumieć sens wypowiedzi. Jednak książka jest wciągająca i mimo tego minusa, podobała mi się.

"Czasem trzeba kompletnie się zgubić, żeby się odnaleźć"

Ten cytat idealnie opisuje bohaterkę. Zgubiła się, ale miała przy sobie kogoś kto pomógł jej się odnaleźć.

Tagi: Romans erotyczny

Zobacz opinie o książce Underground

Kup książkę Underground

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
O jeden krok za daleko
Agata Suchocka0
Okładka ksiązki - O jeden krok za daleko

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie...

Woła mnie ciemność
Agata Suchocka0
Okładka ksiązki - Woła mnie ciemność

XIX wiek. Z amerykańskiego Południa do Londynu przybywa potomek zubożałego rodu, młody Armagnac Jardineux. Bez pieniędzy, perspektyw, niemal bez dachu...

Zobacz wszystkie książki tego autora