Upadek Hyperiona

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2008-06-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-74-80087-7
Liczba stron: 720
Dodał/a opinię: katooola

Ocena: 5.64 (11 głosów)

To jest udana kontynuacja pierwszej części, także trzyma wysoki poziom i tu też nie brak ogromu nawiązań do literatury czy sztuki. Akcja tu się rozgrywa wielopłaszczyznowo. Z jednej strony siedmioro bohaterów dociera do Grobowców Czasu i czeka na spotkanie z okrutnym Dzierzbą, które ma rozstrzygnąć losy ludzkości. Z drugiej strony nie brak tu politycznych aspektów, nieubłaganie zbliża się wojna ludzi z Wygnańcami. Rozpoczyna się gra... Kogo tak naprawdę trzeba się tu bać? Dzierzby, Wygnańców, Sztucznej Inteligencji a może ludzie są sami dla siebie zagrożeniem?
Bardzo podobała mi się tu narracja, jest tu pełno zaskakujących i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, dodatkowe emocje wzbudzają polityczne intrygi władzy.
Nie brak tu rozważań filozoficzno-religijnych, takich jak pradawne wierzenia, przyszłość ludzkości, zagrożenia jakie niesie sztuczna inteligencja.
Owszem, nie jest to łatwa lektura, bo musiałam sobie przypomnieć niektóre pojęcia z fizyki, to niezła gimnastyka dla wyobraźni. Wojny kosmiczne, paradoksy czasowe, niesamowita wizja przyszłości, w której kosmicznie spacerki są codziennością. Kto wie, może kiedyś tak świat będzie wyglądał?
W dalszym ciągu zdumiewa mnie bogactwo wyobraźni Simmonsa. Kawał świetnej literatury, jestem pod ogromnym wrażeniem. Polecam Wam wyruszyć w tę kosmiczną podróż.
Przede mną jeszcze Endymion i Triumf Endymiona :)

Kup książkę Upadek Hyperiona

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Upadek Hyperiona
Inne książki autora
Trupia otucha
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Trupia otucha

Nieliczni wybrańcy posiadają Talent - psychologiczną umiejętność oddziaływania na umysły innych ludzi. Na dorocznych spotkaniach planują nieustającą kampanię...

Olimp
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Olimp

Ciąg dalszy powieści Ilion uhonorowanej Sfinksem 2005, prestiżową nagrodą przyznawaną co roku przez Fandom Polski (Związek Stowarzyszeń Miłośników...

Zobacz wszystkie książki tego autora