Vicious: Nikczemni

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379761814
Liczba stron: 447
Tytuł oryginału: Vicious
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Maciej Studencki
Dodał/a opinię: Inka
Tom 1 cyklu Złoczyńcy

Ocena: 5.17 (12 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

"Vicious" to moje pierwsze spotkanie z Victorią Schwab, ale jakże udane! Mam wrażenie, że dotychczas to najlepsza książka, jaką udało mi się przeczytać w tym roku.  Autorka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie swoją twórczością i postanowiłam, że koniecznie muszę sięgnąć po jej kolejne książki. Niemniej jednak najbardziej wyczekiwaną pozycją pozostanie dla mnie "Vengeful", czyli druga i jednocześnie ostatnia część serii "Złoczyńcy".

 

Świat wykreowany przez autorkę niezwykle przypadł mi do gustu, podobnie jak bohaterowie i prowadzona naprzemiennie narracja (teraźniejszość, przeszłość, teraźniejszość, przeszłość etc.). W tej książce żaden z bohaterów nie jest skrajnie dobry ani skrajnie zły. Poznajemy Victora, Elia, Mitcha, Sydney oraz Serenę. Każdy z nich ma coś za uszami, każdy z nich w przeszłości bądź teraźniejszości kierował się niecnymi motywami i dopuścił się złego czynu. Choć od pierwszych stron polubiłam Victora, to jednak trudno było mi myśleć o nim dobrze jako o człowieku. Może i chciał zrobić coś dobrego, ale działał ze złych pobudek. Liczyła się dla niego głównie zemsta, a to, że przy okazji mógł kogoś uratować, było to efektem ubocznym. Poza tym Victor ciągle był o coś zazdrosny i ta zazdrość tak bardzo zżerała go od środka, że zaważyła na jego życiu. Eli wydał mi się z kolei psychicznie chorym socjopatą, który wmówił sobie, że jest obrońcą ludzi i nie widział, jak wielka wylewa się z niego hipokryzja. Przez te nuty fałszu, zakłamania i przywdziewania maski bohatera nie polubiłam Elia od pierwszej strony. Sydney i Mitch wzbudzili moją sympatię, głównie poprzez historie, które im się przytrafiły, Dominik był zupełnie neutralny, ponieważ pojawił się dopiero przy końcówce książki i nie miałam zbyt dużej okazji, by go poznać, zaś Serena - sama nie wiedziałam, co dokładnie o niej myśleć. Wydawała mi się próżna, zapatrzona w siebie i przekonana o własnej nieomylności. Mam nadzieję, że w drugim tomie powróci jedynie w retrospekcjach, bo była naprawdę wkurzająca.

 

 

Tagi:

Kup książkę Vicious: Nikczemni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Vicious: Nikczemni
Inne książki autora
Mroczny duet
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Mroczny duet

  Bestseller New York Timesa Druga i ostatnia część wyjątkowej serii Victorii Schwab. Potwory Verity powracają! ​ Kate Harker nie boi się...

Spirit Animals. Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 2. Spalona Ziemia. Audiobook
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Spirit Animals. Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 2. Spalona Ziemia. Audiobook

Pradawne zło obudziło się w świecie Erdas. Więź między ludźmi a zwierzoduchami jest zagrożona. Czworo młodych bohaterów: Conor, Abeke, Meilin i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Mnóstwo ludzi wydawało się potworami i mnóstwo potworów wiedziało, jak odgrywać ludzi.


Więcej

(...) ofiary zawsze miały oczy naokoło głowy i nigdy nie traciły czujności, natomiast drapieżcy zawsze patrzyli przed siebie, bez lęku.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje