Virion. Obława Imperium Achai

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7964-357-8
Liczba stron: 464
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Sadu
Tom 2 cyklu Imperium Achai

Ocena: 4.67 (3 głosów)

„Imperium Achai. Virion” to trzeci cykl opowieści z brutalnego świata stworzonego przez Andrzeja Ziemiańskiego. Pierwszy jednak w kolejności chronologicznej. Viriona poznaliśmy jako szermierza natchnionego w Achai. Teraz możemy poznać jego historię i dowiedzieć się, że zabijania to on we krwi niestety nie miał. Za to los był mu od samego początku wyjątkowo nieprzychylny i najwidoczniej miał dla niego wyznaczoną ścieżkę.

W pierwszej części śledziliśmy jego ucieczkę z więzienia, po skazaniu za morderstwa bliskich mu osób. Młody mężczyzna do tej pory niepewny czy jest winien wszystkich tych śmierci; musi okazać się teraz wyjątkowym sprytem, by przeżyć. Jego odnalezienie staje się punktem honoru kobiet, które w świecie mężczyzn muszą pokazać, ze też są coś warte.

On sam zaś pewnie dawno by zginął gdyby na jego drodze nie pojawiła się nietypowa staruszka. Aranżując mu małżeństwo z upiorzycą, zapewnia ochronę w dalszej ucieczce. W „Obławie” Virion znajduje w końcu bezpieczne schronienie dla siebie i swojej żony. W wiosce gdzie ukrywają się tacy jak on, ma czas nabrać siły i poznać lepiej kobietę, którą zabrał ze sobą, a która dopiero teraz zaczyna przejawiać jakieś ludzkie odruchy.

Niestety spokój nie może trwać długo, zbliża się obława. Jednak tym razem nasz bohater nie jest sam. Poznaje współtowarzyszy, od których może się wiele nauczyć.

Książka bardzo podobna do pierwszej części. Przeskakujemy na zmianę z punktu widzenia głównego bohatera i jego towarzyszy do osób próbujących go pojmać. Znów mamy zabawę w kotka i myszkę, intrygi, próby przewidzenia dalszych ruchów przeciwnika z obu stron. Ciekawe postacie, które powolutku coraz bardziej nam się odsłaniają. Do znanych nam już dochodzą nowe – dobrze nakreślone i intrygujące. Dużo walki, podczas której poznajmy sekret jak nie walczyć, lecz zabijać. Zaznajomieni z Achają mogą się domyśleć, do czego dąży ta droga.

Powieść mocno mnie wciągnęła, parę razy zaskoczyła i rozbawiła. Momentami trzyma w napięciu, są jednak chwile kiedy nieznacznie się dłuży. Trochę więcej jest tutaj magii. Poznajemy lepiej żonę Viriona, a jednocześnie niesie to ze sobą kolejne tajemnice. Zakończenie zachęca, by sięgnąć po kolejną część.

 

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Virion. Obława Imperium Achai

Kup książkę Virion. Obława Imperium Achai

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Toy wars
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Toy wars

Reaktywacja mistrza efektownej fantastyki Koncentrat zawrotnego tempa, intrygujących fabuł, zaskakujących zwrotów akcji i koszarowego dowcipu. Toy story...

Achaja. Tom 3
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Achaja. Tom 3

Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Zasada jest prosta. Skoro nic nie umiesz i sam o siebie nie potrafisz zadbać, to my zadbamy o ciebie. Pracę znajdziemy, wikt damy, w kajdany zakujemy i na zawsze zwolnimy z obowiązku myślenia o sobie i swoich sprawach. Nadzorca pomyśli o wszystkim za ciebie.


Więcej

Ludziom się wydaje, że władza powinna za nich myśleć i wszystko im dać. To da! Tyle że na swoich zasadach.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy