W głębi lasu

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8125-797-8
Liczba stron: 432
Tytuł oryginału: The woods
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Dodał/a opinię: codzienna

Ocena: 5.22 (73 głosów)
Inne wydania:

Na książki H.Cobena wyczekuję jak gwiazdki z nieba,bo wiem,że to co będę miała w rękach będzie miało wsój styl i charakter.I tak tym razem było.Coben zabrał mnie z "klimatyczną" podróż ,gdzie nie tylko morderstwo gra tu główna rolę ale i antysemityzm i nierówności społeczne mają tu swój oddźwięk .
Podczas letniego obozu, na którym Paul był opiekunem, ginie czwórka nastolatków. Niedługo zostają znalezione dwa ciała zamordowanych nastolatków. Dwójka kolejnych pozostaje zaginiona. Morderca zostaje złapany i skazany, a lasy są zbyt rozległe, żeby przeszukiwać je w nieskończoność. Policja zawiesza śledztwo.
Jednym z nieodnalezionych jest Gil Perez, drugim Camille, siostra Paula.Po dwudziestu latach pojawia się iskierka nadziei dla Paula,że siostra może nadal gdzieś żyć tylko gdzieś się ukrywa.Od tej pory prokurator Paul Copeland zaczyna swoje śledztwo na okoliczność śmierci Gila.
I tu H.Coben pokazuje swój kunszt pisarski w budowaniu napięcia i niesamowitej aury panującej wokół całej sprawy.Sprawia,że czytelnik sam stawia sobie za cel odkryć jako pierwszy co się stało w lesie i kto za tym stoi.Autor doskonale manewruje tu między wątkami a bohaterami,którzy maja swój charakter i dają się lubić.
Książka może nie jest aż tak długa ,ma ponad czterysta stron ale Coben umieścił w niej niesamowitą fabułę ,pełną wartkiej akcji,która pełna jest napięć,niepewności a przede wszystkim tajemnic ,które jak to u Cobena bywa na samym końcu otwierają swe podwoje.
To książka,którą na pewno warto przeczytać,bo nie wierzę by ktoś przy niej się nudził.A co do polskiej ekranizacji "W głębi lasu" to raczej nie warto zawracać sobie głowy,chyba ,że ktoś nie będzie czytał książki.

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę W głębi lasu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce W głębi lasu
Inne książki autora
Jeden fałszywy ruch
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Jeden fałszywy ruch

Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna...

Tęsknię za tobą
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Tęsknię za tobą

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której...

Zobacz wszystkie książki tego autora