W jego oczach

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366338692
Liczba stron: 368
Dodał/a opinię: Eliza89

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Kontynuacja bestsellera „Oczy wilka”. Wbrew pozorom nie jest to romans... dla mnie raczej thriller psychologiczny, podobny do poprzedniej książki autorki, tj. „Winna”.
„W jego oczach” to kontynuacja losów Leny i Artura. Po ich trudnych przejściach ukazanych w pierwszym tomie, zdaje się, że związek tych dwojga nie może już zostać zniszczony. Artur oświadcza się Lenie i trwają przygotowania do ślubu. Jednak dziwne rzeczy, które zaczynają sie dziać w domu Artura oraz pogorszajacy się stan zdrowia Leny sprawiają, że zaczyna ona nierozróżniać rzeczywistości od omamów. A fakt, iż jej ciocia choruje na schizofrenię powoduje, że dziewczyna podejrzewa początki tej choroby również u siebie. Wstyd, niepewność oraz strach przed przyznaniem się do podejrzewanej choroby prowadzą do tego, że zaczyna ona oddalać się od narzeczonego, a on znów przestaje jej ufać, bo mając ten przenikliwy wzrok czuje, że jego ukochana coś ukrywa. Co tak naprawdę dzieje się w domu rodziny Mangano?
Autorka trzyma czytelnika w ciągłej niepewności. Czasami miałam wrażenie, jakbym czytała „Na skraju załamania” B.A Paris?
Ogólnie fabuła bardzo ciekawa, bohaterowie też ciekawie przedstawieni, chociaż znając pierwszą część, mam wrażenie, że autorka trochę zmieniła charaktery głównych bohaterów. Ale te lazurowe oczy Artura pozostały... ten chłód, który mrozi krew w żyłach....często przeraża.
Książkę czyta się szybko z racji krótkich rozdziałów. No i są zwroty akcji, które zaskakują czytelnika ? Jest to chyba pierwsza moja książka, w której musiałam w trakcie czytania spojrzeć na zakończenie, bo dość mocno wczułam się w akcję i byłam po prostu ciekawa czy będzie tzw. „happy end” czy nie?
Oczywiście są też i gorsze momenty, np. wydaje mi się, że przy takim gatunku literatury górnolotne i pompatyczne opisy nie do końca tu pasują i trochę wybijają czytelnika z rytmu, np. „Zapada cisza, w której słychać tylko szepty naszych serc”. Piękne zdanie, takie poetyckie, ale za dużo ich to też nie dobrze, oczywiście w moim odczuciu?
Pomimo trudnego początku, polecam tę książkę. No i wydaje mi się, że będzie jeszcze kontynuacja, bo nie wszystko jest wyjaśnione na końcu historii.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Tagi: Romans

Kup książkę W jego oczach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce W jego oczach
Inne książki autora
Stażystka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Stażystka

Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni. Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej. Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa...

Winna. Wydanie kieszonkowe
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Winna. Wydanie kieszonkowe

Ona jest zawsze winna... Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje