W zamknięciu

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328714335
Liczba stron: 512
Tytuł oryginału: Lock Me In
Tłumaczenie: Jerzy Wołk-Łaniewski
Dodał/a opinię: mamausza

Ocena: 5.06 (16 głosów)

Ellie Power cierpi na zaburzenia dysocjacyjne. W nocy pojawia się jej groźne alter ego Siggy, które jest całkowicie nieprzewidywalne. Każdej nocy jest zamykana w swojej sypialni przez matkę, na wypadek gdyby pojawiła się Siggy. Podejmując pozory normalnego życia, Ellie zaczyna spotykać się Mattem. Pewnego ranka Ellie budzi się pokryta błotem, z licznymi obrażeniami, a do tego nie pamięta nic z poprzedniej nocy. A co gorsza … zamek w drzwiach jest wyrwany, a drzwi otwarte. Okazuje się że Matt zaginął, a Ellie obawia się, że to może być sprawka Siggy ... ponownie.

„W zamknięciu” to fascynujący i pełen napięcia thriller psychologiczny. Nic nie jest takie jakie się wydaje. Liczne zwroty akcji powodują, iż wyjątkowo ciężko się oderwać od tej książki. Historie poznajemy z trzech stron – Elli, która wbrew matce na własną rękę próbuje dowiedzieć co się stało z Mattem. Z punktu widzenia sierżanta Bena Mae, który wraz z posterunkową Kit prowadzi śledztwo, a który już kiedyś badał sprawę zaginięcia najlepszej przyjaciółki Elli oraz z zapisu sesji terapeutycznych Elli prowadzonych przez dr. Coxa pochodzących sprzed kilku lat. Dużym plusem są niezwykle wyraziste postacie.

Podsumowując to niezwykle dobrze skonstruowana złożona, wielowarstwowa i zaskakująca historia pełna tajemnic, manipulacji, traum z dzieciństwa i sekretów. Co najważniejsze moje podejrzenia okazały się całkowicie nie trafione, a zakończenie zdecydowanie mnie zaskoczyło. Świetny debiut.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę W zamknięciu

REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce W zamknięciu