reklama

Warto poczekać

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-10-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788395512902
Liczba stron: 362
Dodał/a opinię: Małgorzata Przyczyna

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Kiedy założycielka oficyny wydawniczej Silver – Iwona Krynicka, przekazała mi pierwszą książkę wydaną przez Oficynę, byłam przekonana, że długo po nią nie sięgnę. Mam duży stos zaległości. O nazwisku jednej z autorek słyszałam, ale nigdy nic nie czytałam. Zostawiłam ją przy łóżku i byłam przekonana, że chwilę tam poleży. Wczoraj, kiedy byłam koszmarnie zmęczona po całym tygodniu pracy, dość wcześnie położyłam się do łóżka. Drzemałam około 20 minut a po obudzeniu ze stosu przy łóżku wyciągnęłam właśnie – Warto poczekać. Duży druk (nie musiałam iść po okulary) mnie przekonał i tak rozpoczęłam swoją przygodę z Dorotą, Pauliną, Kubą, Wojtkiem, Rafałem, Jagodą i Hanną. I ich historia tak mnie wciągnęła, że dziś skończyłam czytać.

Dorota jest pracownicą biblioteki na prywatnej uczelni. W dniu, kiedy uczelnia robi wielką imprezę z okazji dziesięciolecia, Dorota dowiaduje się, że została zwolniona. Wszyscy już o tym wiedzą, a ona dowiaduje się dopiero na obiedzie z okazji jubileuszu. Ma prawie 56 lat i została zwolniona na kilka miesięcy przed okresem ochronnym.

„Zatrzymała się czując nagle, że zrobienie choćby jednego kroku więcej jest całkowicie ponad jej siły. Miała wrażenie, że zaraz rozpadnie się na kawałki. Radosny dzień zamienił się w okamgnieniu w prawdziwą katastrofę. Z każdej strony bombardowały ją setki myśli: „Z czego będę żyć? Jak ja to powiem Wojtkowi? Muszę delikatnie, lekarz mówił przecież że po udarze powinien unikać gwałtownych emocji. Jak ja tam wrócę, jak będę chodzić po uczelni pod ostrzałem spojrzeń? To nie do wiary, że wszyscy wiedzieli. Wszyscy oprócz mnie… Zredukowali mnie, tak po prostu, jak tłuszcz w dietetycznym serku albo niepotrzebną zupełnie rubrykę w tabelce!”

Po tak dramatycznym rozpoczęciu, możecie być przekonani, że dalej też dużo się dzieje. Dorota odkrywa, że potencjalni pracodawcy nie chcą jej zatrudniać właśnie z uwagi na wiek,  który moim zdaniem jest zaletą, ale jak widać tylko ja tak myślę. Doświadczenie, zaangażowanie, przywiązanie dla pracodawcy nie są istotne – liczy się tylko metryka.

Słowo seniorka będzie za jakiś czas dotyczyło każdej z nas. I niby jest takie delikatne, ale wydźwięk jednak lekko stygmatyzuje. Kojarzy się z dojrzałym już wiekiem, chorobami i emeryturą. A to przecież pokolenie kobiet w sile wieku, pełne planów i ambicji. Pokolenie silverów zdecydowanie lepiej brzmi. I tak od tej pory będę myśleć! Do pięćdziesiątki mam jeszcze kilka lat, ale chciałabym być taka jak Dorota, Hanna i Jagoda.

Dziękuje Silver Oficyna Wydawnicza za egzemplarz recenzyjny. Książkę polecam kobiecie w każdym wieku. To co spotkało Dorotę może dotknąć każdą z nas. Sposób w jaki Dorota poradziła sobie z problemami może nam podsunąć pomysł na siebie. Wiem, że Autorki będą pisały kolejne tomy o losach przyjaciółek głównej bohaterki. Ja już czekam na kolejne powieści Pani Liliany i Marii Fabisińskich. To Matka i Córka napisały tę powieść. Dla mnie jest to piękne i  bardzo wzruszające. Kto wie, może gdyby moja mama żyła udałoby mi się przekonać ją do napisania czegoś własnego. Pisała piękne wiersze, fraszki, opowiadania. A może nie musiałabym jej przekonywać?

Zdecydowanie polecam i zapraszam na stronę Silver Oficyna Wydawnicza http://silverow.pl/  

Wydawnictwo: Silver Oficyna Wydawnicza  

Ilość stron: 360

Data premiery: 15 listopada 2019

 

Tagi:

Kup książkę Warto poczekać

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Warto poczekać
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pokaż wszystkie recenzje