Weź głęboki wdech

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381640480
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię: dzagulka

Ocena: 4.33 (6 głosów)

„Weź głęboki wdech” – Kasia Bulicz-Kasprzak

Wydawnictwo: Edipresse

Data wydania: 14.08.2019r.

Liczba strona: 328

Kategoria: literatura obyczajowa

 

„Prawda jest taka, że emocje odbierają nam rozum. Miłość, nienawiść, złość, namiętność, zazdrość, radość są jak filtry, które nakładamy na rzeczywistość. Gdy kochamy, świat jest różowy, ludzie życzliwi, serdeczni, w słowach partnera słyszymy słodką melodię. Gdy jesteśmy źli, wszystko jest czarne, ludzi okropni, przyszłość beznadziejna.”

 

Spokojny, sielankowy z pozoru Instytut Botaniki i rozgrywająca się tam kryminalna intryga, bardzo zaskakuje czytającego. Takie „smaczki” serwuje Kasia Bulicz-Kasprzak w swojej najnowszej powieści. I łączy to wszystko ze sobą tak zgrabnie i przyjemnie, że czytelnikowi pozostaje tylko zatopić się w lekturze.

 

„Weź głęboki wdech” to przede wszystkim książka o wyalienowaniu, które swoje początki, ma już od najmłodszych lat w domu rodzinnym. Wyalienowaniu, które prowadzi do naiwności, kompleksów, braku pewności siebie, niepewności a w konsekwencji staje się doskonałym podłożem do perswazji, manipulacji i wykorzystywania.

 

Kolejny już raz, w swojej powieści, autorka udowadnia, że życie, jest pasmem sukcesów i porażek. Każdy dzień potrafi zaskoczyć niczym pudełko czekoladek. Spodziewać można się absolutnie wszystkiego i w każdej sytuacji. A kiedy życie nas zaskoczy, pozytywnie, bądź też nie, trzeba powiedzieć sobie: „Wezmę głęboki wdech ściągnę łopatki i stawię czoło okrutnej rzeczywistości”.

 

„Weź głęboki wdech” to lekka, zabawna powieść obyczajowa z wciągającym wątkiem kryminalnym.

 

Akcja powieści z każdą stroną staje się coraz bardziej dynamiczna. Pojawia się coraz więcej pytań, w tym to najważniejsze: Kto jest przestępcą???

 

W bardzo ciekawy, ujmujący sposób autorka zbudowała postać głównej bohaterki i towarzyszącego jej alter ego. Od samego początku zapałałam do niej sympatią.

 

Niewątpliwym, dodatkowym atutem powieści jest znakomity warsztat pisarski z jakiego znana jest już czytelnikom Kasia Bulicz-Kasprzak.

 

Spędziłam z lekturą bardzo przyjemne chwile.

Gorąco polecam!

 

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Weź głęboki wdech

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Weź głęboki wdech
Inne książki autora
Uzasadnione wątpliwości
Kasia Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Uzasadnione wątpliwości

Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, serca kobiet z Różanej pełne są gorących...

Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna
Kasia Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna

Powroty bywają niełatwe, zwłaszcza powroty do małego miasteczka, z którego się kiedyś uciekło. Asia wie o tym aż za dobrze, dlatego zamierza przejąć spadek...

Zobacz wszystkie książki tego autora